Zavrieť

Porady

odpočet pri registrácii

Dobry den
Vo februári 2007 som začala podnikať. Nakúpila som sijacie stroje (z prispevku UPSVaR), látky, gombíky a ostatný materiál na šitie obliečok. Obliečky som ušile, ale žiaľ zo sľubovaných obchodov nebolo nič, takže mi ostali obliečky na sklade. Nákup materiálu bol zaúčtovaný do výdavkov za rok 2007 - dosiahla som stratu.
V marci som sa stala dobrovolne zaregistrovala na DPH a chcela by som si uplatnit odpočet z nakúpeného materiálu, je to možné?
Sú pri tom nejaké obmedzenia a aké podklady potrebujem na vyčíslenie výšky odpočtu?

dakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jolbi je offline (nepripojený) jolbi

    jolbi
    mňa len pletie tá čsť zákona, ktorá vraví o možnosti odpočítania DPH viažucu sa k majetku, ak tento majetok nebol zahrnutý do daňových výdavkov. Ja som mala celý nákup materiálu zaúčtovaný do výdavkov. Platí možnosť odpočítať DPH aj tak?

    Tiež som nemala stav zásob ku koncu roka 2007 zinventarizovaný a premietnutý do výkazov.

    odpočet pri registrácii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.