Zavrieť

Porady

Riadok 35 a 36 v tlačive DP DPH

Dobry den, chcela by som poprosit o radu. V riadnom dan.priznani mi vznikol nadmerny odpocet DPH vo vyske 105 tis. Sk. Na zaklade dodatocneho dan.priznania mi vznikol nadmerny odpocet vo vyske 103 tis.Sk. Rozdiel je teda 2 tis.Sk len mam stale chaos v tom s akym znamienkom tuto sumu zapisat na r.35. Moze mi niekto poradit? Vyplna sa tiez r.36?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    48912 Pozri príspevok
    Dobry den, chcela by som poprosit o radu. V riadnom dan.priznani mi vznikol nadmerny odpocet DPH vo vyske 105 tis. Sk. Na zaklade dodatocneho dan.priznania mi vznikol nadmerny odpocet vo vyske 103 tis.Sk. Rozdiel je teda 2 tis.Sk len mam stale chaos v tom s akym znamienkom tuto sumu zapisat na r.35. Moze mi niekto poradit? Vyplna sa tiez r.36?
    plus
    http://www.porada.sk/t80728-nadmerny...atocne-dp.html

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    K vypĺňaniu riadku 36 pozri priamo z Poučenia k DP:


    K dodatočnému daňovému priznaniu

    48. Riadok 35 - rozdiel oproti poslednej známej vlastnej daňovej povinnosti alebo poslednému známemu nadmernému odpočtu za príslušné zdaňovacie obdobie na základe daňových priznaní alebo zistení správcu dane v rámci daňovej kontroly.

    49. Riadok 36 – suma dane, ktorá sa rovná sume uvedenej v riadku 35, ak sa má vysporiadať rozdiel v prospech alebo na ťarchu štátneho rozpočtu. V prípade, ak sa na základe podaného dodatočného daňového priznania nemá vysporiadať rozdiel uvedený v riadku 35 v prospech alebo na ťarchu štátneho rozpočtu, riadok sa nevyplňuje (napríklad pri úprave nadmerného odpočtu v čase, keď ešte nebol odpočítaný od vlastnej daňovej povinnosti v nasledujúcom zdaňovacom období).

    Pri podávaní dodatočného daňového priznania sa postupuje podľa § 39 zákona SNR č. 511/1992 Zb. v znení neskorších predpisov. V dodatočnom daňovom priznaní sa uvedú všetky údaje v správnej výške. Údaje v dodatočnom daňovom priznaní nahrádzajú údaje posledného daňového priznania.

    Poznámka: Ak platiteľ dane v dodatočnom daňovom priznaní uvádza v riadkoch 18, 19, 24 a 25, ktoré majú predtlačené znamienko mínus, sumy so znamienkom plus, uvedie znamienko plus pred prvé číslo uvádzanej sumy.

    48912 je offline (nepripojený) 48912

    48912
    OK, na riadku 35 teda pouzijem znamienko +. Ale ten riadok 36 som si neni ista. Robim dodatocne :
    - za 01/08 kde sa zapocitaval NO za 12/07 a zostavajucu cast uz DU vratil.
    - za 02/08 kde bol NO a ten ciastocne zapocitam na Dan.povinnost v 03/08 zostatok NO za 02/2008 DU vrati do 25.05.08.

    Vyplnujem teda aj r.36? a ak ano budu na tom riadku take iste sumy ako na r.35 aj s takym istym znamienkom?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    48912 Pozri príspevok
    OK, na riadku 35 teda pouzijem znamienko +. Ale ten riadok 36 som si neni ista. Robim dodatocne :
    - za 01/08 kde sa zapocitaval NO za 12/07 a zostavajucu cast uz DU vratil.
    - za 02/08 kde bol NO a ten ciastocne zapocitam na Dan.povinnost v 03/08 zostatok NO za 02/2008 DU vrati do 25.05.08.

    Vyplnujem teda aj r.36? a ak ano budu na tom riadku take iste sumy ako na r.35 aj s takym istym znamienkom?
    za 1/08 NO DÚ vrátil, t.j. vyplňuješ.

    Predpokladám, že situáciu za 02/08 len konštatuješ a tá je tak ako píšeš. NO z 2/08 sa netýka 1/08.

    48912 je offline (nepripojený) 48912

    48912
    Ja viem ze NO za 02/08 nema nic spolocne s 01/08, ale NO za 02/08 zapocitavam v DP za 03/08. Cize v oboch pripadoch nevyplnujem r.36 ....... chapem to dobre? A este jedna otazocka: Bude za tieto opravy aj nejaka pokuta?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    48912 Pozri príspevok
    Ja viem ze NO za 02/08 nema nic spolocne s 01/08, ale NO za 02/08 zapocitavam v DP za 03/08. Cize v oboch pripadoch nevyplnujem r.36 ....... chapem to dobre? A este jedna otazocka: Bude za tieto opravy aj nejaka pokuta?
    Aby sme sa rozumeli, chápem to tak, že DDP robíš za 1/08, tam riadok 36 vyplňuješ. Za 2/08 si podala DP s NO a teraz ten NO odpočet odpočítavaš, čiže v 2 a 3 ide o normálne DP. Je to tak? ak áno nemáš prečo uvažovať v takomto prípade s riadkom 35 a 36...Ak robíš DDP aj za 2/08 tam riadok 36 podľa ,mňa nevyplňuješ...lebo DP upravíš o upravený NO

    48912 je offline (nepripojený) 48912

    48912
    Dakujem. Ano aj za 02/08 podavam dodatocne DP. V 02/08 vysiel odpocet 103 tis.Sk. V DP za 03/08 vysla dan.povinnost vo vyske 97 tis. na ktoru ciastocne zapocitavam NO za 02/08. A zostavajucu cast NO za 02/08 t.j.6 tis. Sk mi DU vrati 25.05.2008. Cize r.36 nevyplnujem si myslim aj ja. .... ze?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    48912 Pozri príspevok
    Dakujem. Ano aj za 02/08 podavam dodatocne DP. V 02/08 vysiel odpocet 103 tis.Sk. V DP za 03/08 vysla dan.povinnost vo vyske 97 tis. na ktoru ciastocne zapocitavam NO za 02/08. A zostavajucu cast NO za 02/08 t.j.6 tis. Sk mi DU vrati 25.05.2008. Cize r.36 nevyplnujem si myslim aj ja. .... ze?
    Áno, lebo tento NO ešte nebol s DÚ vysporiadaný ...

    48912 je offline (nepripojený) 48912

    48912
    Este ma napadlo, ci za 01/08 mozem podat "druhykrat" dodatocne danove. Prvykrat som ho robila lebo sme doplnali udaje na r.13 co nemalo vplyv na vysledok. Teraz vsak chcem podat dodatocne druhykrat z toho dovodu, ze softver pri preneseni dokladov z r.07 do r.08 nespravne zaokruhlil koeficient pre DPH. Mozem teda poslat opat dodatocne?(2 krat)

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    48912 Pozri príspevok
    Este ma napadlo, ci za 01/08 mozem podat "druhykrat" dodatocne danove. Prvykrat som ho robila lebo sme doplnali udaje na r.13 co nemalo vplyv na vysledok. Teraz vsak chcem podat dodatocne druhykrat z toho dovodu, ze softver pri preneseni dokladov z r.07 do r.08 nespravne zaokruhlil koeficient pre DPH. Mozem teda poslat opat dodatocne?(2 krat)
    Áno

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.