Zavrieť

Porady

nadmerny odpocet a dodatocne DP

Dobry den,
prosim Vas o radu ohladom takejto skutocnosti: v 4 Q sme mali nadmerny odpocet vo vyske 30000Sk a zaroven sme zistili ze vramci 2Q sme nezaradili jednu doslu fakturu, t.j. DPH bolo 4940Sk.Uz sme podali dodatocne danove priznanie. Teraz, ked davame v novom roku 1 Q tak mame vlastnu danovu povinnost 10000Sk, a teraz neviem do akej kolonky mam zaradit 4940 a 20000Sk ktore si pytame od statu. Mozem dat 20000Sk do kolonky pod c. 29? a tych 4940Sk neuvadzat?
Prosim poradte, dakujem vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    germia Pozri príspevok
    Dobry den,
    prosim Vas o radu ohladom takejto skutocnosti: v 4 Q sme mali nadmerny odpocet vo vyske 30000Sk a zaroven sme zistili ze vramci 2Q sme nezaradili jednu doslu fakturu, t.j. DPH bolo 4940Sk.Uz sme podali dodatocne danove priznanie. Teraz, ked davame v novom roku 1 Q tak mame vlastnu danovu povinnost 10000Sk, a teraz neviem do akej kolonky mam zaradit 4940 a 20000Sk ktore si pytame od statu. Mozem dat 20000Sk do kolonky pod c. 29? a tych 4940Sk neuvadzat?
    Prosim poradte, dakujem vopred.
    Výsledok dodatočného DP za 2Q 2007 sa neuvádza nikde v priznaní za 1Q 2008. Do DP za 1Q 2008 sa uvádza iba výsledok (nadmerný odpočet) za 4Q 2007.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    germia Pozri príspevok
    dakujem za odpoved,a ten nadmerny odpocet za 4Q uvediem do kolonky c.29?
    Nie, ale do riadku 31 - NO odpočítaný od vlastnej DP

    Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

    Lotarka
    ja mám takýto prípad, čo sa týka dodatočného DP DPH: za 01/08 bolo podané riadne DP v sume nadmerného odpočtu 23288,- a teraz v dodatočnom DP vyšiel tiež odpočet 24075,- v r. 35 sa uvádza rozdiel 787,-, len vždy mám problém, či tam má byť mínus alebo plus.
    Prosím, objasnite mi to?

    germia je offline (nepripojený) germia

    germia
    vdaka, a mam aj poziadat o vratenie preplatku aj so sumou, ktoru sme uvadzali v dodatocnom DP -4940Sk, alebo len tych 20000Sk?alebo netreba ziadat o vratenie a danovy urad vrati do 30 dni bez ziadosti?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    germia Pozri príspevok
    vdaka, a mam aj poziadat o vratenie preplatku aj so sumou, ktoru sme uvadzali v dodatocnom DP -4940Sk, alebo len tych 20000Sk?alebo netreba ziadat o vratenie a danovy urad vrati do 30 dni bez ziadosti?
    Sumu z DDP musíš žiadať písomne podľa § 63 zákona o správe daní a poplatkov 511/1992 Z.z.
    Rozdiel v NO z predchádzajúceho daňového obdobia Ti DÚ vráti automaticky

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Lotarka Pozri príspevok
    ja mám takýto prípad, čo sa týka dodatočného DP DPH: za 01/08 bolo podané riadne DP v sume nadmerného odpočtu 23288,- a teraz v dodatočnom DP vyšiel tiež odpočet 24075,- v r. 35 sa uvádza rozdiel 787,-, len vždy mám problém, či tam má byť mínus alebo plus.
    Prosím, objasnite mi to?
    mínus /v prípade, čo je aj Váš, ak musí doplatiť DÚ/
    plus, ak dopláca daňovník.

    Vy zvyšujete NO, teda zaťažujete DÚ /mínus/

    nadmerny odpocet a dodatocne DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.