Zavrieť

Porady

fa z česmadu

Ahojte poradaci,
chcem Vás poprosit o radu, robim kamaratovi DPH a začal využívat tankovacie karty, prisla mu faktura z DKV cesmad, len si neviem poradit s DPH -ckou a uctovanim v JU.

sluzby DKV 2181,03 EUR,
3% provízia 65,43
k provizii 19% DPH 12,43
spolu 2258,89 EUR

nasla som na porade ze sa PHM majú zúčtovávať podľa bločkov, ale potom ako nahrať faktúru do účta?

preco cesmad uviedla 19% dph k provízii? nejako ma to myli.

dakujem za skorú odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    je to forma platby kartou. V JU to zauctujte v case kedy mate blocek do nakladov na priebezne polozky a nakladovu polozku ... prevadzkova rezia...ked vam pride Fa tak ju zaevidujte do zavazkov a pri uhrade date vydaj z banky a na priebeznu polozku..sa vam to vyparuje...ta DPH bude pre vas riadny danovy vydavok...
    človiečik Vladimír Ozimý
    a preco by vam to malo vstupovat do DP, ved miesto dodania ak nie je v tuzemsku tak to do DP nejde...pri pohonnych hmotach je miesto dodania tam kde ich nacerpate...t.j. ak je to PHM zo zahranicia potom do DP to nejde...ak je to tuzemsko...potom klasika..riadok 19

    rozika38 je offline (nepripojený) rozika38

    rozika38
    ale ja myslim dph z provízie, nie z PHM, to mi je jasne ze ak phm bolo natankované v inej krajine, nie je mozne si uplatnit DPH,
    mna na tej fakture zavadza vyska dph 19% pri provízii

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    prevzala som JU - robím DPH za 2Q/09 / prepravcovia /,
    v 1Q/09 / nerobila som ho ja /mali DF od firmy DKV Cesmad za tankovania v jednotlivých krajinách - napr. DF v celkovej hodnote 4753,79 EUR - vo výkaze DPH bola zaradená v riadku 09 -§69 ods.2 až 4 a riadku 10 k nej bola odvedená DPH vo výške 903,22 EUR
    nechápem uvedený postup , má to tak byť ?

    mandula je offline (nepripojený) mandula

    mandula
    jeso Pozri príspevok
    prevzala som JU - robím DPH za 2Q/09 / prepravcovia /,
    v 1Q/09 / nerobila som ho ja /mali DF od firmy DKV Cesmad za tankovania v jednotlivých krajinách - napr. DF v celkovej hodnote 4753,79 EUR - vo výkaze DPH bola zaradená v riadku 09 -§69 ods.2 až 4 a riadku 10 k nej bola odvedená DPH vo výške 903,22 EUR
    nechápem uvedený postup , má to tak byť ?
    Nie, nemá to tak byť, tankovania zo zahraničia nevstupujú do priznania dph v SR. (viď príspevky aj vyššie od Vladimíra)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.