Zavrieť

Porady

Faktura zr.2007 a DPH do zajtra

Dobry den, prosim Va so radu, zajtra mi treba odovzdat DPH a neviem si rady.
V roku 2007 este 8.10.2007 sme objednali od klienta tlac produktov.No faktura nam dosla az v marci v t.r 2008, predtym sme ju nezaratali do DPH, lebo sme nemali FKT.
Teraz neviem ako ju mam zaratat:
mam ju zahrnut do DP k DPH do 1 Q? ako ju zapisat? ide len o 1178,-SK DPH.

DP 4 Q 2007:
Riadok 3 -15 866
R4- 3015
R17- 3015
R19-2694
R21 -2694
R27-321
R 32-321

R35,36??????

DPH 1 Q 2008

R3-47 796
R4- 9082
R17-9082
R19-3523
R21-3523
R27-5559
R32-5559

Poradte mi ako to mam spravne vyplnit aby nebol problem, este raz, klient nam zabuidol poslat fakturu v min.roku, poslal ju az teraz v marci( ide o (- 1178,-SK DPH), ako to spravne zauctovat, a zauctovat to do DPH v 1Q2008 alebo podat opravne DP za ropk 2007 a akoto uviest spravne?

Dakujem, uz som zufala.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Odpočet DPH za predmetnú FA uplatníte v marci ...t.j. v I.Q.2008.
    Zo 4.Q.2207 nerobíte nič- neopravujete, nepodávate DDP.
    §49 http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-d...2008-a.html#49

    §51
    http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-d...2008-a.html#51

    Ešte si preštudujte tu priložené
    Naposledy upravil Zita5 : 24.04.08 at 19:02

    ROBOTA je offline (nepripojený) ROBOTA

    ROBOTA
    Mala som podobný prípad a ja som to riešila nasledovne:

    - podľa §51 Zákona o DPH odstavec2 je jasne povedané, že odpočet DPH , ak nemáš doklad do podania priznania za príslušné obdobie , môžeš uplatniť v najbližšom možnom, t.j. I.Q.2008.

    Ak ide o JU další problém nevidím.
    S PU je to už horšie.

    krasotinka je offline (nepripojený) krasotinka

    krasotinka
    Dakujem, takze netreba podavat opravne resp.dodatocne DP? Do ktore kolonky je nutne tu dan 1178 zapisat (-1178,-SK)?

    krasotinka je offline (nepripojený) krasotinka

    krasotinka
    Poradte prosim do ktorych riadkov v pisat sumu 1178, nevyznam sa v tom a uctovnik je v nemocnici, vdaka.

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    krasotinka Pozri príspevok
    Poradte prosim do ktorych riadkov v pisat sumu 1178, nevyznam sa v tom a uctovnik je v nemocnici, vdaka.
    Tú sumu normálne pripočítajte k tohtoročným faktúram, nie je na to žiaden špeciálny riadok.

    krasotinka je offline (nepripojený) krasotinka

    krasotinka
    Ta suma je DPH zo sumy 7 378,-SKs DPH, cize tu sumu 7 378,-Sk sd DPH zaradit medzi faktury, ako prijata platba?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    krasotinka Pozri príspevok
    Ta suma je DPH zo sumy 7 378,-SKs DPH, cize tu sumu 7 378,-Sk sd DPH zaradit medzi faktury, ako prijata platba?
    V akom programe spracovávate účtovníctvo ?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Uvedenú FA si zaúčtujete do záväzkov s dátumom kedy ste ju obdržali t.j. marec ,po zaúčtovaní a vypísaní všetkých potrebných údajov v záväzkoch kliknete OK a program sa Vás spýta , či zapísať FA aj do DPH ...odkliknete ...ÁNO .....uvedená FA sa zapíše do záznamovej evidencie DPH a tým sa Vám dostane aj do DP DPH do správneho riadku .

    krasotinka je offline (nepripojený) krasotinka

    krasotinka
    To nevadi ze bola vystavena este v roku 2007 a az teraz ju dam do DPH?Netreb aziadne opravne DP alebo dodatocne?

    Dana K. je offline (nepripojený) Dana K.

    Dana K.
    krasotinka Pozri príspevok
    To nevadi ze bola vystavena este v roku 2007 a az teraz ju dam do DPH?Netreb aziadne opravne DP alebo dodatocne?
    Nie, netreba dodatočné DP. Normálne si ju môžete odpočítať v tomto štvrťroku. Existuje k tomu aj metodický pokyn, čítala som ho pred týždňom na www.drsr.sk, lebo som si to tiež overovala, ale momentálne ho nejako neviem nájsť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.