Zavrieť

Porady

dátum zdaniteľného plnenia

Mám malý problém.
V marci sme vystavili faktúru za prácu pre Obecný úrad. Teraz (28.4.08)došiel list od OÚ s tým, že prácu treba vyfakturovať Verejnoprospešným prácam pri OÚ. Čiže musím vystaviť dobropis (dátum zdaniteľného plnenia mi stroj automaticky nahodí 3.08 a ďalej musím vystaviť novú faktúru na nového odberateľa. Tu môžem použiť dátum zd. plnenia 4.08 a odvolávať sa na list od OÚ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    noo a nebude jednoduchšie zmeniť len adresu? Ja nemám za to že ide o klasický dobropis...na koho bola zmluva atď...treba bližšie popísať pretože to že ste uviedli zlú adresu na faktúre ešte nezakladá dôvod na dobropis...čo sa týka však opravy nevidím v tom problém pretože ak stornujete Fa na jednu adresu a tú istú Fa vystavíte na inú organizáciu...dopad na štátny rozpočet bude nulový...takže v tomto prípade problém nevidím...zabudol som dodať že všetko sa musí udiať v pôvodnom dátume dodania služieb...t.j. marec
    Naposledy upravil Vladimír Ozimý : 29.04.08 at 07:20

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    monah Pozri príspevok
    Mám malý problém.
    V marci sme vystavili faktúru za prácu pre Obecný úrad. Teraz (28.4.08)došiel list od OÚ s tým, že prácu treba vyfakturovať Verejnoprospešným prácam pri OÚ. Čiže musím vystaviť dobropis (dátum zdaniteľného plnenia mi stroj automaticky nahodí 3.08 a ďalej musím vystaviť novú faktúru na nového odberateľa. Tu môžem použiť dátum zd. plnenia 4.08 a odvolávať sa na list od OÚ?
    Zo zadania rozumiem, že Ste fakturovali v správnom čase, len nesprávnemu odberateľovi.

    Ak mate v ruke faktúru, ktorú Ste adresovali pre Obecný úrad, možno by stačilo opraviť hlavičku vo faktúre. V svojej evidencii budete mať správnu faktúru a tú správnu doručíte aj Verejnoprospešným prácam.

    Ak to budete riešiť cez dobropis a novú faktúru - aj v tomto prípade dátum daňovej povinnosti na faktúre musí byť marec - deň, kedy došlo k dodaniu služieb.

    dátum zdaniteľného plnenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.