Zavrieť

Porady

doklad za ubytovanie v Maďarsku

V zahr. pokladni mám doklad za ubytovanie v penzione v Maďarsku. Nakoľko neviem ani slovo maďarsky, overovala som na portali daň.riaditeľstva všetky čísla, ktoré prichádzali do úvahy ako IČ pre DPH a na 99 % nie sú platcami DPH. Neviem však prečo v jednej kolonke s názvom "érteke mely AFÁ-t-tartalmaz je číslo 20 %. Inak na celom doklade je uvedená len jedna jediná suma 50.000 forintov /bez žiadneho rozpisu a vyčíslenia DPH/, ktorú naši zamestnanci zaplatili.
Problém je v tom, že neviem ako postupovať čo sa týka daň. priznania DPH - je to bezpredmetné alebo nie, žiadne samozdanenie?
Ak niekto vie /a navyše rozumie aj maďarsky/ prosím o radu. Vopred ďakujem za každý ohlas.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    paťuška je offline (nepripojený) paťuška

    paťuška
    Ak je doklad vystavený na zamestnanca, preplácaš mu doklad ako cestovné náhrady - dph neuplatňuješ tj. nerobíš samozdanenie

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Kraintek Ekostav Pozri príspevok
    V zahr. pokladni mám doklad za ubytovanie v penzione v Maďarsku. Nakoľko neviem ani slovo maďarsky, overovala som na portali daň.riaditeľstva všetky čísla, ktoré prichádzali do úvahy ako IČ pre DPH a na 99 % nie sú platcami DPH. Neviem však prečo v jednej kolonke s názvom "érteke mely AFÁ-t-tartalmaz je číslo 20 %. Inak na celom doklade je uvedená len jedna jediná suma 50.000 forintov /bez žiadneho rozpisu a vyčíslenia DPH/, ktorú naši zamestnanci zaplatili.
    Problém je v tom, že neviem ako postupovať čo sa týka daň. priznania DPH - je to bezpredmetné alebo nie, žiadne samozdanenie?
    Ak niekto vie /a navyše rozumie aj maďarsky/ prosím o radu. Vopred ďakujem za každý ohlas.
    V maďarsku pokiaľ viem majú firmy dve čísla pre DPH a to jedno svoje a jedno pre EÚ.
    Tá veta znamená: hodnota, ktorá obsahuje DPH ... 20%
    Ale ako písala Paťuška, ak ZCi boli vyslaní na pracovnú cestu, toto ubytovanie by si mali uplatniť na cestovnom príkaze vrátane DPH.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    V jednej téme sa už rozoberalo systém prideľovania IČ pre DPH v Maďarsku.

    Ten dotyčný podnikateľský subjekt je registrovaný pre DPH v Maďarsku a nepožiadal o pridelenie DIČ pre spoločenstvo EU, preto sa nechádzajú v databáze a nedajú sa identifikovať pre IČ EU. Z uvedeného dôvodu aj keby ste ich žiadali o vystavenie dokladu bez DPH /ÁFA/, aj tak by nemohli inak konať.

    V tejto téme som trochu rozpísala ten ich systém prideľovania DIČ.

    http://www.porada.sk/714036-post10.html
    človiečik Vladimír Ozimý
    paťuška Pozri príspevok
    Ak je doklad vystavený na zamestnanca, preplácaš mu doklad ako cestovné náhrady - dph neuplatňuješ tj. nerobíš samozdanenie
    v tomto prípade nemôže ísť v žiadnom prípade o samozdanenie či už je doklad vystavovaný s DPH alebo bez (miesto dodania služby jev maďarsku)...t.j. v plnej výške zahrnúť do nákladov...

    doklad za ubytovanie v Maďarsku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.