Zavrieť

Porady

Dodatočné DP za 2006.

Dobrý deň . Za rok 2006 musím podať dodatočné DP a potrebujem poradiť :
- dodatočné DP za 2006 sa podáva na tlačive ktoré bolo platné za rok 2006 ?
- dodatočné vyplním tak ako malo byť po správnosti riadne DP, opravím aj výkazy a v poznámke mám uviesť aká daň z príjmu bola za r.2006 uhradená, o koľko Sk sa mi znížili VOZD a prečo a koľko Sk za rok 2006 doplácam ? Dodatočné DP som ešte nerobila, prosím Vás o radu / dúfam že som to napísala zrozumiteľne/ Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    ada1602 Pozri príspevok
    Dobrý deň . Za rok 2006 musím podať dodatočné DP a potrebujem poradiť :
    - dodatočné DP za 2006 sa podáva na tlačive ktoré bolo platné za rok 2006 ?
    - dodatočné vyplním tak ako malo byť po správnosti riadne DP, opravím aj výkazy a v poznámke mám uviesť aká daň z príjmu bola za r.2006 uhradená, o koľko Sk sa mi znížili VOZD a prečo a koľko Sk za rok 2006 doplácam ? Dodatočné DP som ešte nerobila, prosím Vás o radu / dúfam že som to napísala zrozumiteľne/ Ďakujem.
    ide o JU alebo PU?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    ada1602 Pozri príspevok
    Dobrý deň . Za rok 2006 musím podať dodatočné DP a potrebujem poradiť :
    - dodatočné DP za 2006 sa podáva na tlačive ktoré bolo platné za rok 2006 ? ANO
    - dodatočné vyplním tak ako malo byť po správnosti riadne DP, opravím aj výkazy a v poznámke mám uviesť aká daň z príjmu bola za r.2006 uhradená, o koľko Sk sa mi znížili VOZD a prečo a koľko Sk za rok 2006 doplácam ?
    Vyplníte DDP. Ďalšie údaje si DU overí pri príp. daň. kontrole.
    Dodatočné DP som ešte nerobila, prosím Vás o radu / dúfam že som to napísala zrozumiteľne/ Ďakujem.

    zvýraznené .

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Rozdiely oproti pôvodnému DP sa uvádzajú v XI. odd. na strane 8 daňového priznania.

    ada1602 je offline (nepripojený) ada1602

    ada1602
    Ešte som sa chcela spýtať, je pravidlo že po podaní DDP sa ohlási daň. kontrola? DDP podáva SZČO, urobil chybu pri súčtoch VOZD, jedná sa o 31.000,- doplatok na dani bude 5.890,- .

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    ada1602 Pozri príspevok
    Ešte som sa chcela spýtať, je pravidlo že po podaní DDP sa ohlási daň. kontrola? DDP podáva SZČO, urobil chybu pri súčtoch VOZD, jedná sa o 31.000,- doplatok na dani bude 5.890,- .
    Nieje to pravidlo. A lepšie keď chybu opraví SZČO sama, ako keď na to príde daňová kontrola.

    ada1602 je offline (nepripojený) ada1602

    ada1602
    Urobila som DDP za r.2006 a vyšla mi daň 54.832,- / v riadnom DP bola daň 48.942,- / nie je to ďalší problém keďže je to viac ako 50.000,- a SZČO mal v r. 2007 platiť preddavky? Teraz doplatí nedoplatok na dani za r. 2006 5.890,-
    človiečik Vladimír Ozimý
    ada1602 Pozri príspevok
    Urobila som DDP za r.2006 a vyšla mi daň 54.832,- / v riadnom DP bola daň 48.942,- / nie je to ďalší problém keďže je to viac ako 50.000,- a SZČO mal v r. 2007 platiť preddavky? Teraz doplatí nedoplatok na dani za r. 2006 5.890,-
    § 34 ods. 5 hovorí:

    Pri zmene poslednej známej daňovej povinnosti z podaného daňového priznania v bežnom zdaňovacom období k začiatku preddavkového obdobia podľa odseku 1 sa preddavky na daň splatné do začiatku tohto preddavkového obdobia nemenia.

    Vám vyšla daňová povinnosť 48942 a tým pádom preddavky platiť nevznikli. Touto zmenou, ktorá nastala sa nič nemení.

    Dodatočné DP za 2006.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.