Zavrieť

Porady

RZZP 2007, typ B a polozka c.28

Dobry den,

Chcem sa spytat na polozku c.28 v tlacive typu B, cize "Vydavky na poistne, o ktore sa znizil zaklad dane z prijmov fyzickych osob podla osobitneho predpisu". Precital som si poucenie k polozke, ale nerozumiem mu. Vydavky v DP 2007 som si pocital ako sumu:

40% prijmov + preddavky na zdravotne poistenie za rok 2007 + doplatok za RZZP 2006 + odvody do socialnej poistovne za rok 2007

Mozete mi prosim poradit, co mam zapisat do tej polozky 28?:

a) iba preddavky na zdravotne poistenie za rok 2007
b) preddavky na zdravotne poistenie za rok 2007 + doplatok RZZP 2006
c) preddavky na zdravotne poistenie za rok 2007 + odvody so socialky za 2007
d) preddavky na zdravotne poistenie za rok 2007 + doplatok za RZZP 2006 + odvody do socialnej poistovne za rok 2007

Dakujem za odpoved. Podobnu otazku som v diskusii nenasiel, tak snad neva, ze som zalozil novu temu.

ethaniell

vynatok z poucenia k polozke:

Položka č.28 – uvádza sa suma výdavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie, ktoré si
poistenec uplatnil pri výpočte základu dane (položka č.27). Poistenec, ktorý uplatňuje výdavky
percentom z príjmov alebo ktorý vedie evidenciu podľa § 6 ods. 11 zákona č.595/2003 Z.z., uvedie
sumu preukázateľnej výšky zaplateného poistného na verejné zdravotné poistenie a preddavkov
na poistné, zaplatených počas roka 2007.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    V r.28 preddavok + nedoplatok z RZZP za rok 2006,o ktoré sa znížil základ dane,teda suma zdrav.poistenia, ktorá bola odpočítaná v DP za rok 2007.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    ethaniell Pozri príspevok
    ...Vydavky v DP 2007 som si pocital ako sumu:

    40% prijmov + preddavky na zdravotne poistenie za rok 2007 + doplatok za RZZP 2006 + odvody do socialnej poistovne za rok 2007

    Mozete mi prosim poradit, co mam zapisat do tej polozky 28?:
    p.28 = výdavky na zdravotné poistenie, o ktoré ste si znížili základ dane v daňovom priznaní. Ako sám píšete, v DP ste si do výdavkov započítali sumu:

    ...+ preddavky na zdravotne poistenie za rok 2007 + doplatok za RZZP 2006 + ...

    ...a presne túto sumu zapíšete do p.28.

    ada159 je offline (nepripojený) ada159

    ada159
    ak SZČO platí podľa predpisu a v 01/2007 zaplatil preddavky za 12/2006 - 966,- a v 01/2008 preddavky za 12/2007-1064,-
    - do r. 28 ide suma 12 670,-? Prosím o odsúhlasenie. Veľká vdaka

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Súčet týchto súm :
    Poistné za 12/2006, ďalej poistné za 1-11/2007 , + nedoplatok z RZZP za rok 2006, príp. iné nedoplatky za staré roky

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    ...tak trošku záleží na tom, či si v DP uplatnil skutočné alebo paušálne výdavky, ak si uplatnil skutočné výdavky, tak či účtuje v jednoduchom alebo podvojnom účtovníctve...

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Potom v riadku 28 sú výdavky na zdravotné poistenie, uplatené v daňovom priznaní za rok 2007. Ten, kto vypracoval DP za rok 2007, nech si spomenie, aká je to suma.

    Pokiaľ ide o to, čo to malo byť, viď vyššie odpoveď Andyke.

    martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

    martina2006
    A čo s preplatkom RZZp za r. 2006, ktorý bol zaúčtovaný ako mínusová položka vo výdavkoch.
    tj. 1/07- 966,-SK + 2-12/07-1064,- SK - 1968,-preplatok r.06
    = 10 702,-
    Chápem to správne, že v r. 208 bude suma 10 702,-
    Ide o jednoduche účtovníctvo. Ďakujem.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Preplatky z RZZP za rok 2006 (Poukázané v r.2007) mali byť uvedené v príjmoch. Do r. 28 nevstupujú
    Naposledy upravil Andyke : 06.06.08 at 07:13

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.