Zavrieť

Porady

účty 599 a 699

Viete mi niekto prosím poradiť, či sa účty 599 a 699 ešte používajú?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martina je offline (nepripojený) martina

    martina
    a je to niekde v zákone zakázané? Akým spôsobom teda účtujete prípady, ktoré sa v minulosti viazali k týmto účtom?

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    martina
    a je to niekde v zákone zakázané? Akým spôsobom teda účtujete prípady, ktoré sa v minulosti viazali k týmto účtom?
    Martina, skús popísať, o aké účtovné prípady by malo ísť, lebo ja si nespomínam ani v minulosti (aspoň u PÚ pre podnikateľov) na účty 599 a 699. Nejde náhodou o účty 559 a 659 ?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    599 bol myslím účet vnútropodnikové náklady

    699 vnútropodnikové výnosy, myslím ,že to boli nejaké prevodové účety ale tiež si už presne nespomínam

    slnko je offline (nepripojený) slnko

    slnko
    Neviem, či sa už nepoužívajú 599 a 699, ale určite sa používaju účty 8xx a 9xx na vnútropodnikové účtovníctvo

    zuzubalu je offline (nepripojený) zuzubalu

    zuzubalu
    A ja som sa tesila, ze konecne niekomu odpoviem. A aha co sa nestalo. Ze nepouzivaju a ja sa ich ucim v skole pouzivat uz asi dva mesiace. Takze fakt budeme my vysokoskolaci do praxe ako vysiti. HEH hruza. A teraz co, mam to povedat ucitelke, nech nas neuci zvasty alebo co...

    Zuzu

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    to je výborné.. ved v novej účtovnej osnove sú poslené účty 598 a 698 :-)a to sú prevodové účty k postúpeniu, či ukončeniu hosp. činnosti. Pekné.. ehm ehm... sa učí na tých školách..Občas by si mali pani učiteľky aj pozrieť, čo tá naša vláda vyprodukuje ....

    zuzubalu je offline (nepripojený) zuzubalu

    zuzubalu
    Vy mate stastie, ze sa na to pozerate z dialky, ale my studenti tam sedime a sediet musime a vieme, ze sa to uz nepouziva. Ale skuste sa vzopriet a skusku nespravite. To je na tom najhorsie.

    Sany je offline (nepripojený) Sany

    Sany
    zuzubalu
    Vy mate stastie, ze sa na to pozerate z dialky, ale my studenti tam sedime a sediet musime a vieme, ze sa to uz nepouziva. Ale skuste sa vzopriet a skusku nespravite. To je na tom najhorsie.
    Ak máš pravdu, len sa vzopri - ale slušným spôsobom. Ja mám s dcérou podobné skúsenosti. Je absolventkou obchodnej akadémie a veru keď sa učila, že sociálny fond sa tvorí vo výške 0,6% mesačne z ročnej hrubej mzdy, tak som jej povedala, nech sa ozve, že len vo výške 1/12. A nič sa nestalo. Aj učiteľ sa môže pomýliť. A tiež keď robili výpočet DPH a pokojne si uplatnili v príklade DPH z nákupu osobného automobilu, tiež sa po mojom upozornení ozvala a opravila profku. Myslím, že slušné upozornenie nikoho nenahnevá.

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Zuzka, ako píše babenko1 to sú prevodové účty. Pozerám si to v Podvojnom účtovníctve podnikateľov od Ing. Cenigovej, ale nič iné som nenašla.
    Možno prednášajúcemu treba nenápadne podstrčiť, nech si to tam prečíta. Stačí možno lístok pod dvere kancelárie

    fličo je offline (nepripojený) fličo

    fličo
    My tieto účty úplne bežne používame pri prevode nákladov a výnosov k spracovaniu kalkulácií

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.