Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie ZP za rok 2007

Dobrý deň, prosím o radu. V r. 2007 som bola na RD a pol roka som aj pracovala v riadnom pracovnom pomere. Nemala som kolísavé príjmy. Som povinná podať RZZP? Ďakujem
Usporiadat
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

DRAK encyklopédia pre mzdárov : www.drak.porada.sk - RZZP za rok 2007 prírucka

Poistenec štátu
Zúctovanie musí podat poistenec, ktorý v roku 2007 nebol SZCO, nebol zamestnancom a bol
poistencom štátu podla § 11 ods. 8 zákona (napr. nezaopatrené dietata - študent, dôchodca, poberatel
rodicovského príspevku atd.), ak v case kedy bol poistencom štátu a nebol SZCO a nebol
zamestnancom, jeho príjem podla § 5 a 6 zákona o dani z príjmov okrem príjmov z dohôd o
prácach mimo pracovného pomeru, príjmov z prenájmov, príjmov z cinnosti osobného asistenta a
príjmov, z ktorých z ktorých sa vyberá dan zrážkou, presiahol úhrn minimálnych základov. Za
sumu minimálneho základu za jeden celý kalendárny mesiac sa pritom považuje suma 4936 Sk.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Emili
ak si bola celý rok na RD a úhrn príjmov z § 5 bol nižší ako 59232 Sk, tak sa Ti oplatí podať RZZP, poistné Ti vrátia.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
emili bola len polroka na RD, takže zrejme jej preddavky zaplatené v zamestnaní nevrátia. RZZP určite vykonať nemusí a z uvedenách info sa javí, že sa RZZP neoplatí podať dobrovoľne.
0 0
megyzah megyzah

megyzah je offline (nepripojený) megyzah

Prosím Vás kde nájdem žiadosť o vystavenie potvrdenia o príjme na účely rzzp, ak si zamestnanec bude robiť rzzp sám? Aspoň predpokladám, že to potvrdenie vydám na základe takejto žiadosti. Ďakujem.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

megyzah Pozri príspevok
Prosím Vás kde nájdem žiadosť o vystavenie potvrdenia o príjme na účely rzzp, ak si zamestnanec bude robiť rzzp sám? Aspoň predpokladám, že to potvrdenie vydám na základe takejto žiadosti. Ďakujem.
na stránke www.rzzp.sk
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

megyzah Pozri príspevok
Prosím Vás kde nájdem žiadosť o vystavenie potvrdenia o príjme na účely rzzp, ak si zamestnanec bude robiť rzzp sám? Aspoň predpokladám, že to potvrdenie vydám na základe takejto žiadosti. Ďakujem.
Napríklad tu:http://www.rzzp.sk/?a=2
Sú tam aj elektronické formuláre, aj formuláre vo formáte PDF.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
megyzah Pozri príspevok
Prosím Vás kde nájdem...
Na webe je veľa stránok, kde sa dajú nájsť prázdne tlačivá, ale aby sme nemuseli chodiť ďaleko, odporúčam tu: http://www.porada.sk/t81704-rzzp-za-...e-tlaciva.html
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Dobrý den poradáci!!
Prosím o radu ohľadom ročného zúčtovania zdravotného poistenia za
rok 2007 ako to bude s dohodármi myslím tým študentmi čo u nás pracovali na dohodu oni nemusia robiť ročné zúčtovanie??Lebo som niekde čítala že to zrušili!!!
Vďaka pekne Silvia
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

SilviaS Pozri príspevok
Dobrý den poradáci!!
Prosím o radu ohľadom ročného zúčtovania zdravotného poistenia za
rok 2007 ako to bude s dohodármi myslím tým študentmi čo u nás pracovali na dohodu oni nemusia robiť ročné zúčtovanie??Lebo som niekde čítala že to zrušili!!!
Vďaka pekne Silvia
študenti s príjmom na dohodu nemusia robiť RZZP pokiaľ samozrejme nemali iný príjem na základe ktorého by rzzp vykonať museli.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
KSENP: http://www.porada.sk/t79939-keby-sa-...ok-2007-a.html

Bod 3.
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Vďaka pekne za pomoc
Silvia
0 0
emili21 emili21

emili21 je offline (nepripojený) emili21

Ďakujem p. Mihálovi aj Muške za odpovede. Takže ked som bola celý rok 2007 na RD a pol roka som pracovala na prac.zmluvu a nemala som kolísavé príjmy / v jednom mesiaci viac ako 51 822,-Sk/, dostávala som aj rodičovský príspevok aj plat a zamestnávateľ riadne platil odvody do zdravotnej tak nie je dôvod na RZZP, však? Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

emili21 Pozri príspevok
Ďakujem p. Mihálovi aj Muške za odpovede. Takže ked som bola celý rok 2007 na RD a pol roka som pracovala na prac.zmluvu a nemala som kolísavé príjmy / v jednom mesiaci viac ako 51 822,-Sk/, dostávala som aj rodičovský príspevok aj plat a zamestnávateľ riadne platil odvody do zdravotnej tak nie je dôvod na RZZP, však? Ďakujem
Áno, nie je.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

A čo v takom prípade, ak zamestnanec už u nás nepracuje, ale celý rok 2007 bol u nás zamestnaný? Robí mu RZZP nový zamestnávateľ na základe potvrdenia, ktoré mu vydal starý zamestnávateľ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Dada Pozri príspevok
A čo v takom prípade, ak zamestnanec už u nás nepracuje, ale celý rok 2007 bol u nás zamestnaný? Robí mu RZZP nový zamestnávateľ na základe potvrdenia, ktoré mu vydal starý zamestnávateľ?
Nie, urobí si RZ sám.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Tweety Pozri príspevok
Nie, urobí si RZ sám.
OK, jasné, urobí si Ačko.

A SZČO pol roka na materskej a pol roka na rodičovskej dovolenke bez akéhokoľvek príjmu (iba materské a rodič.príspevok) si musí podávať RZZP? V čase trvania rodičovskej dovolenky má prerušenú živnosť, až do konca roka 2009.
Naposledy upravil Dada : 15.05.08 at 04:03
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Dada Pozri príspevok
OK, jasné, urobí si Ačko.

A SZČO pol roka na materskej a pol roka na rodičovskej dovolenke bez akéhokoľvek príjmu (iba materské a rodič.príspevok) si musí podávať RZZP? V čase trvania rodičovskej dovolenky má prerušenú živnosť, až do konca roka 2009.
Pokiaľ bola čo i len jeden deň považovaná za szčo tak musí podať rzzp
0 0
Stitch Stitch

Stitch je offline (nepripojený) Stitch

Zamestnanec bol v:
1-5/07 dobrovoľne nezamestnaný,
5-6/07 zamestnanec vo firme A,
6-9/07 dobrovoľne nezamestnaný,
9-12/07 zamestanec vo firme B.
Úhrn príjmov z oboch zamestaní bol vo výške 69.544,- Sk. Ako dobrovoľne nezamestnaný si platil ZP z minima, nie však po celú dobu.
Má povinnosť podať RZZP a na akom type tlačiva?
0 0
LenkaBr LenkaBr

LenkaBr je offline (nepripojený) LenkaBr

Zamestnanec na HPP, ktorý sa počas roka stal starobným/predčasným starobným dôchodcom, nemal príjem v žiadnom mesiaci roku 2007 vyšší ako 51822,- a ani počas roka nemenil zamestnávateľa, podáva RZZP? Mám pocit, že ani ako SD/PSD nie je nahlásený na ZP.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
LenkaBr Pozri príspevok
Zamestnanec na HPP, ktorý sa počas roka stal starobným/predčasným starobným dôchodcom, nemal príjem v žiadnom mesiaci roku 2007 vyšší ako 51822,- a ani počas roka nemenil zamestnávateľa, podáva RZZP? Mám pocit, že ani ako SD/PSD nie je nahlásený na ZP.
Nepodáva. Ak bol iba zamestnancom ,ktorý v zamestnaní nemal kolísavé príjmy a ani v jednom mesiaci neprekročil sumu 51822.- SKK
Otázne ale je, či sa mu neoplatí urobiť si RZZP - na to, aby to bolo možné posúdiť je málo informácií.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať