Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky - remeslo a prenájom

Prosím pomôžte mi s týmto problémom, SZČO - remeselná živnosť mala v roku 2004 príjem aj z prenájmu. Mohla si uplatniť 60% paušál pri remeselnej živnosti v prípade, že si pri príjmoch z prenájmu uplatnila 25%? Asi som to pohnojila, dnes som sa kdesi dočítala, že iba 25%. Aké sú sankcie za dodatočné DP a neskoro zaplatenú daň /asi ma to neminie/. Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Pepa
    Prosím pomôžte mi s týmto problémom, SZČO - remeselná živnosť mala v roku 2004 príjem aj z prenájmu. Mohla si uplatniť 60% paušál pri remeselnej živnosti v prípade, že si pri príjmoch z prenájmu uplatnila 25%? Asi som to pohnojila, dnes som sa kdesi dočítala, že iba 25%. Aké sú sankcie za dodatočné DP a neskoro zaplatenú daň /asi ma to neminie/. Vďaka.
    Ak v roku 2004 mal príjmy z remeselnej činnosti a prenájmu mohla si mu uplatniť 25% výdavky. Nie je zakázané spojenie rem. činn. so závislou činnosťou a ostatných príjmov. Podáš dodatočné DP doplať daň .A veru aké sankcie okrem dorubenia, t.j. doplatenia dane z toho sú ani nikde nevidím.
    Naposledy upravil evina : 06.04.05 at 15:53

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Ďakujem Ti veľmi pekne. Nedá sa ten prenájom "strčiť" náhodou do iného paragrafu?
    A ešte jedna vec, + odvody do poisťovní som neuplatňovala /nebolo treba/,
    teraz ich tam dám - nedajú sa tam dať náhodou aj odvody za zamestnancov?
    Naposledy upravil Pepa : 06.04.05 at 17:13

    ivab je offline (nepripojený) ivab

    ivab
    Pepa
    Prosím pomôžte mi s týmto problémom, SZČO - remeselná živnosť mala v roku 2004 príjem aj z prenájmu. Mohla si uplatniť 60% paušál pri remeselnej živnosti v prípade, že si pri príjmoch z prenájmu uplatnila 25%?

    Prosím Vás o info, či toto platí i za rok 2006.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    ivab
    Prosím Vás o info, či toto platí i za rok 2006.
    Áno pri súbehu týchto príjmov platí, s tým rozdielom, že paušálne výdavky sú 40%

    Paušálne výdavky - remeslo a prenájom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.