Zavrieť

Porady

Nahlasenie MV

Axojte ked ako zivnostnik chcem vyuzivat svoje auto na suk. ucely viem ze musim do konca januara bud,. roka zaplatit zato auto dan a by som si podla km naratat naklady a uplatnit.
Ale v novom zakone sa pise ze musim nahlasit najneskor do 30 dni - od vzniku dan. povinosti auto na dan. urad.


Takze ak je dnes 10 maj
dan. povinost ak by som dnes podavala hlasenie o podani MV na fi ucely by bola 10 april s tym ze auto sa zacalo vyuzivat 9 aprila ak to spravne chapem aby som pokutu nezaplatila.

Existuje nejake tlacivo na nahlasenie auta na DU?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Ak klient kúpil auto na leasing, je uvedené IČO, za účelom používania na podnikanie. Ale v TP ešte nie je zapísaný.
    30 dní je na nahlásenie vozidla, že sa používa na podnikanie. Je to od dátumu na kúpnej zmluve, alebo až keď bude podnikateľ zapísaný v TP?

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Ejo Pozri príspevok
    Ak klient kúpil auto na leasing, je uvedené IČO, za účelom používania na podnikanie. Ale v TP ešte nie je zapísaný.
    30 dní je na nahlásenie vozidla, že sa používa na podnikanie. Je to od dátumu na kúpnej zmluve, alebo až keď bude podnikateľ zapísaný v TP?
    Tak kúpil ? alebo je na leasing ?

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    azla Pozri príspevok
    Tak kúpil ? alebo je na leasing ?
    Je kúpna zmluva z AAA auto, kde je v zmluve uvedené, že určitú čiastku platia v hotovosti pri podpísaní zmluvy a zostávajúca čiastka je na požičku od Quatro Car - je zmluva o zabezpečení, spotrebný úver.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Ak ho kupujete, tak vlastníkom auta ste Vy.
    Oznámenie podávate do 30 dní od začatia používania auta na podnikanie.

    magnum je offline (nepripojený) magnum

    magnum
    len sa chcem presvedcit lebo nikde som to nevidel spomenute ale prave za tieto nahlasene auta/mesiace sa potom podava danove priznanie ak to dobre chapem...

    tzn. v danovom priznani pre DzMV nema co robit take auto co nebolo nahlasene...

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    azla Pozri príspevok
    Ak ho kupujete, tak vlastníkom auta ste Vy.
    Oznámenie podávate do 30 dní od začatia používania auta na podnikanie.
    Ale ak v TP ešte nie je prepísaný na nového majiteľa? Tak od dňa uzavretia kúpnej zmluvy?
    A dátum zaradenia do OM je deň z kúpnej zmluvy?

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Zjednodušene by som povedala, že prvé použitie je deň, keď do toho auta natankuješ a začneš jazdiť.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    magnum Pozri príspevok
    len sa chcem presvedcit lebo nikde som to nevidel spomenute ale prave za tieto nahlasene auta/mesiace sa potom podava danove priznanie ak to dobre chapem...

    tzn. v danovom priznani pre DzMV nema co robit take auto co nebolo nahlasene...

    Trochu poopravim.
    Oznámovacia povinosť je na všetky autá, okrem tých, kde

    .....Podľa § 85 ods. 2 písm. a) zákona o miestnych daniach daňovníkom dane z motorových vozidiel je tiež zamestnávateľ, ak vypláca cestovné náhrady zamestnancovi za použitie vozidla, v dokladoch ktorého je ako držiteľ zapísaný zamestnanec.

    Také auto bude v DP aj bez oznámovacej povinnosti, ostatné musia byť oznámené.

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Je podmienkou zaradenia auta do OM aby bol majiteľ už zapísaný v TP? Prepis niečo trvá od kúpnej zmluvy.

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Poprosím o radu, lebo mi pomaly uplynie 30 dní na ohlásenie vozidla použ. na podnikanie. Nahlasujem vozidlo na DÚ, že ho používa klient na podnikanie aj keď ešte nie je prepísané v TP na jeho meno? Kúpna zmluva je.
    Poradte prosím.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ejo Pozri príspevok
    Poprosím o radu, lebo mi pomaly uplynie 30 dní na ohlásenie vozidla použ. na podnikanie. Nahlasujem vozidlo na DÚ, že ho používa klient na podnikanie aj keď ešte nie je prepísané v TP na jeho meno? Kúpna zmluva je.
    Poradte prosím.

    Áno nahlasuješ, a po výmene EČ nahlásiš zmenu EČ.

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Áno nahlasuješ, a po výmene EČ nahlásiš zmenu EČ.
    Takže, ak kúpna zmluva je 15.01.2010 /v TP ešte nový majiteľ nie je/ tak od tohto dátumu rátam 30 dní na registráciu na DÚ. A týmto dňom aj zaradím do OM, tj 15.01.2010 /i keď ešte nie je prepis/?
    Čo mi ovplyvní ak sa uskutoční prepis v TP na nového majiteĺa? EČ sa nezmení, nie?

    Vopred ďakujem za odpoveď.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ejo Pozri príspevok
    Takže, ak kúpna zmluva je 15.01.2010 /v TP ešte nový majiteľ nie je/ tak od tohto dátumu rátam 30 dní na registráciu na DÚ. A týmto dňom aj zaradím do OM, tj 15.01.2010 /i keď ešte nie je prepis/?
    Čo mi ovplyvní ak sa uskutoční prepis v TP na nového majiteĺa? EČ sa nezmení, nie?

    Vopred ďakujem za odpoveď.
    30 dní rátaš od prvého dňa použitia MV na podnikateľské účely. To, že auto máš zaradené do obchodného majetku, ešte neznamená automaticky oznamovaciu povinnosť.
    EČ sa nezmení len v tom prípade, ak k predaji došlo v rámci okresu.

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    30 dní rátaš od prvého dňa použitia MV na podnikateľské účely. To, že auto máš zaradené do obchodného majetku, ešte neznamená automaticky oznamovaciu povinnosť.
    EČ sa nezmení len v tom prípade, ak k predaji došlo v rámci okresu.
    ďakujem, už mi začína svitať. A do obchodného majetku zaradím dňom kúpnej zmluvy, alebo až keď bude prepísané v TP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.