Zavrieť

Porady

vyučtovanie súkr.auta na podnik.účely

Prosim o radu ohľadom vyučtovania auta súkromného na podnikateľské účely, ak robím teraz vyučtovanie za obdobie 02/2008-04/2008, tak môžem to urobiť jednou sumou za celé to obdobie podľa evidencie jázd alebo to mám jednotlivo podľa toho ako sa tankovalo ? alebo mám za každý mesiac zvlášť ? ak to môžem jednorazovo vyučtovať ako mám vyrátať cenu za PHM - môžem spriemerovať všetky bločky ? ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    lubica2000 Pozri príspevok
    Prosim o radu ohľadom vyučtovania auta súkromného na podnikateľské účely, ak robím teraz vyučtovanie za obdobie 02/2008-04/2008, tak môžem to urobiť jednou sumou za celé to obdobie podľa evidencie jázd alebo to mám jednotlivo podľa toho ako sa tankovalo ? alebo mám za každý mesiac zvlášť ? ak to môžem jednorazovo vyučtovať ako mám vyrátať cenu za PHM - môžem spriemerovať všetky bločky ? ďakujem za odpoveď.
    Od 1.1.2008 platí novela zákona, že náhrada za spotrebované PHL sa počíta zo skutočnej ceny a nie z priemernej. Takže potrebuješ mať od každého tankovania bloček.

    lubica2000 je offline (nepripojený) lubica2000

    lubica2000
    Mám od každého tankovania bloček, len ako to vyučtovať keď auto používa aj na súkromné účely aj na podnikateľské, ak natankoval za 500 Sk, a z toho prejazdil na podnikateľské účely podľa km za 300 Sk, tak to vyučtujem, ale keď natankoval za 500 Sk a na podnikateľské účely prejazdil podľa km za 700 sk tak mám vyučtovať tú vyššiu sumu, z predošleho tankovania mu ešte ostalo a asi nevedel, že už mal opať tankovať, alebo mám tie jazdy rozpísať tak, že odtiaľ presuniem do iného vyúčtovania ?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Príspevok od Janky Ácsovej:
    http://www.porada.sk/637613-post53.html

    lubica2000 je offline (nepripojený) lubica2000

    lubica2000
    Ďakujem za rady, urobila som vyučtovanie ku každému bločku jednotlivo a chcem sa ešte spýtať že ak budem preplácať vyučtovanie cestovného mám to dať ako výdavok: iný neovplyvňujúci základ dane ? vediem JU.
    2. a tiež si chcem overiť, že ak živnostníkovi - majiteľovi firmy vyplacám zisk z podnikania - výber na osobnú potrebu podnikateľa, tiež to dávam ako výdavok: iný neovplyvňujúci základ dane ?

    dakujem za odpovede a želám krásne dni

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    lubica2000 Pozri príspevok
    Ďakujem za rady, urobila som vyučtovanie ku každému bločku jednotlivo a chcem sa ešte spýtať že ak budem preplácať vyučtovanie cestovného mám to dať ako výdavok: iný neovplyvňujúci základ dane ? vediem JU.
    2. a tiež si chcem overiť, že ak živnostníkovi - majiteľovi firmy vyplacám zisk z podnikania - výber na osobnú potrebu podnikateľa, tiež to dávam ako výdavok: iný neovplyvňujúci základ dane ?

    dakujem za odpovede a želám krásne dni
    Vyúčtovanie použitia súkr.mot.vozidla na podnikateľské účely je daňovo uznaným výdavkom. Výplata zisku sa účtuje ako osobna spotreba.

    vyučtovanie súkr.auta na podnik.účely

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.