Zavrieť

Porady

kurz DPH???

Mám 2 faktúry z ČR - nadobudnutie tovaru z členského štátu. Problém je v tom, že tieto fa sú z r. 2007. Došli k nám 14.4.2008. Jedna fa bola vystavená 6.9. a druhá 28.6.2007. Vôbec neboli naúčtované. Ako mám toto vyriešiť z hľadiska DPH? Kedy vlastne v tomto prípade vzniká povinnosť odviesť a znárokovať DPH, keď sme fa vôbec nemali a v účtárni ani nikto nevedel, že k nám takýto tovar došiel? Normálne, keby sme vedeli, že došiel tovar, tak 15.10. a 15.7. za predpokladu, že tovar došiel v septembri a júni. Ale, čo s tým teraz? A kedy mi vlastne vzniká nárok na odpočítanie dane až teraz v apríli 2008, keďže som obdržala doklad až teraz? No, poviem vám, to je teraz motanica. Prosím, prosím poraďte.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    daňovú povinnosť vám rieši par. 20 - t.j. Vašu daňovú povinnosť a tá nastane buď
    a) dátumom vystavenia faktúry
    b) 15 deň nasledujúci po mesiaci kedy došlo k dodaniu tovaru

    t.j. vtedy vzniká povinnosť odviesť daň štátnemu rozpočtu

    Nárok na odpočet vám vznikne ak uplatníte daň na výstupe podľa par. 49 ods.2 písm. c) a zároveň máte faktúru podľa par. 51 ods. 1 písm. c). t.j. ak ste faktúru obdržali až v apríli 2008 nárok na odpočet vzniká v tomto zdaňovacom obodobí.

    Záver:

    Povinnosť odviesť daň vám vznikla ešte v roku 2007 (neviem z otázky presne určiť v ktorom období)
    Nárok na uplatnenie si DPH na vstupe však až obdržaním faktúry, t.j. apríl 2008.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Jedná sa o dve nezávislé dodávky. Jedna z júna a jedna zo septembra.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.