Zavrieť

Porady

Nezdaniteľná časť na daňovníka

Prosím o radu .Predpokladám,že zamestnanec bude mať hrubý zárobok zo závislej činnosti asi 630000 SK .Ako mám vypočítať nezdaniteľnú čiastku mesačnú -keby jeho príjem bol nižší ako 498000 -nárok by bol 8208Sk.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    anabela Pozri príspevok
    Prosím o radu .Predpokladám,že zamestnanec bude mať hrubý zárobok zo závislej činnosti asi 630000 SK .Ako mám vypočítať nezdaniteľnú čiastku mesačnú -keby jeho príjem bol nižší ako 498000 -nárok by bol 8208Sk.
    Ďakujem.
    NČ uplatníš 8208. Na príjmy za rok sa teraz- pri mesačnej NČ- takto neprihliada. Buď si ju uplatní, alebo nie. To podpíše vo Vyhlásení k zdaneniu.

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    NČ je alebo nieje podľa toho či má zamestnanec podpísané výhlásenie. Ak má podpísané vyhlásenie tak 8208.-

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Súhlasím s Tweety, NČ nemôžeš upravovať - zvyšovať, aj keď predpokladáš vyššie príjmy. NČ je 8.208,-- mesačne, t.j. 98496,-- za rok.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Ak chce optimalizovať a nemať daňový nedoplatok, resp. v minimálnej výške, nemusí uplatňovať v novembri a decembri 2008. Nevieš však jeho celkové príjmy (resp. či má iba tento príjem).Jeho celoročná nezd. čiastka sa bude krátiť približne o 15792,- SKK.

    Vranová je offline (nepripojený) Vranová

    Vranová
    prosím o radu!

    Nezdaniteľná čiastka na manželku!!!
    V § 11 odst.3) sa presne definuje koľko si môžme odpočítať na manželku v prípade že nemá vlastný príjem a je definované čo do vlastného príjmu sa počíta. To mi je jasné, len mám jednú dilému, lebo manželka môjho klienta bola celý rok na rodičovskej dovolenke. Viem , že sa to do vlastného príjmu nezapočítava len materká, ale je tu problém ...tento rodičovský príspevok je vyplácaný z českej republiky. Tu mi vzniká otázka, či rodičovský príspevok zo zahraničia sa počíta do vlastného príjmu alebo nie? Stretol sa niekto s týmto problémom??? Napadla ma taká vec, že či aj české zákony to majú tak rozdelené ako my, že máme materskú a rodičovskú dovolenku? Či tam nemajú len materskú a vtedy podľa našich zákonov je to príjem, ktorý sa započítava do vlastného príjmu manželky!!
    prosím o radu!!

    marta je offline (nepripojený) marta

    marta
    Do vlastného príjmu manželky sa nezapočítava rodičovský príspevok, nie je rozhodujúce, kto ho vypláca.

    Vranová je offline (nepripojený) Vranová

    Vranová
    Stretla si sa s týmto problémom už?? Ak vieš o nejakom článku v ktorom si to čítala, tak rada budem keď ma naň odporúčiš...Nikde som nič nešla, keď rodičovský príspevok je vyplácaná z inej krajiny!

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    marta Pozri príspevok
    Do vlastného príjmu manželky sa nezapočítava rodičovský príspevok, nie je rozhodujúce, kto ho vypláca.
    Do príjmu manželky sa nezapočítavajú štátne sociálne dávky, takže podľa môjho názoru dávky plynúce z inej krajiny sa do príjmu manželky započítavajú.

    Vranová je offline (nepripojený) Vranová

    Vranová
    No nič .....dva rozdielne názory, skúsim to preskúmať priamo na daňovom úrade. Dám potom sem ich názor! Ďakujem za odpovede!
    človiečik Vladimír Ozimý
    jednoznačne to do vlastného príjmu manželky nejde ak ide o rodičovský príspevok aj keď je vyplácaný zo zahraničia...podmienka je aby išlo o štátnu sociálnu dávku, nie je tam uvedené v tuzemsku

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    Vychádzala som mimo iného aj z príspevku p.Mihála http://www.porada.sk/t44602-vlastny-...apocitava.html
    kde medzi štátnymi sociálnymi dávkami sú vymenované len dávky poskytované podľa našich zákonov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.