Zavrieť

Porady

Dodanie do Holandska ale...

Vedel by mi niekto poradiť, čo s týmto prípadom? Firma z Holandska u nás objednal tovar (platiteľ DPH), ale s tým že to máme dodať do Zvolena k ďalšej firme s ktorým spolupracuje. Oni si náš tovar ešte domontujú do nejakého stroja a následne dodajú do Holandska. Chcú aby sme tento tovar zvlášť fakturovali priamo do Holandska. Ale čo s DPH? Objednávku máme z Holandska, my to dodáme do SR, CMR na náš tovar mať nebudeme.. Prosím poradte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    kjudit Pozri príspevok
    Vedel by mi niekto poradiť, čo s týmto prípadom? Firma z Holandska u nás objednal tovar (platiteľ DPH), ale s tým že to máme dodať do Zvolena k ďalšej firme s ktorým spolupracuje. Oni si náš tovar ešte domontujú do nejakého stroja a následne dodajú do Holandska. Chcú aby sme tento tovar zvlášť fakturovali priamo do Holandska. Ale čo s DPH? Objednávku máme z Holandska, my to dodáme do SR, CMR na náš tovar mať nebudeme.. Prosím poradte.
    Faktúrujete s DPH.
    človiečik Vladimír Ozimý
    kjudit Pozri príspevok
    Vedel by mi niekto poradiť, čo s týmto prípadom? Firma z Holandska u nás objednal tovar (platiteľ DPH), ale s tým že to máme dodať do Zvolena k ďalšej firme s ktorým spolupracuje. Oni si náš tovar ešte domontujú do nejakého stroja a následne dodajú do Holandska. Chcú aby sme tento tovar zvlášť fakturovali priamo do Holandska. Ale čo s DPH? Objednávku máme z Holandska, my to dodáme do SR, CMR na náš tovar mať nebudeme.. Prosím poradte.
    jednoduchá matematika. Ide o tuzemské dodanie. Ide. Je to predmetom dane v SR. Je. čo s tým keď ste platiteľ DPH...vystaviť faktúru s DPH. pri dodaní tovaru nás nezaujíma komu faktúrujeme ale kde je miesto dodania tovaru...ak je tuzemské tak nech si to objedná aj vatikán, vždy bude s DPH

    kjudit je offline (nepripojený) kjudit

    kjudit
    Ďakujem Vám za Vaše rýchle odpovede, už mi stačí len dúfať, že Holanďania nám zaplatia aj DPH

    Dodanie do Holandska ale...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.