Zavrieť

Porady

Chybná faktúra z ČR-čo s tým?

Ahojte všetci ...

Čo poviete na situáciu...dostala sa mi do rúk faktúra od platiteľa DPH z ČR (pridelené IČDPH CZ). Fakturuje slovenskému platiteľovi DPH za tovar, ALE!!!...s DPH a ešte k tomu v sadzbe 19% !!!!!!!!. Na faktúre ma uvádzaný aj text, že zboží je dodané bez DPH a DPH znáša kupujúci, ale podľa mňa je vystavená chybne.
Ja by som to riešila tak, že budem pracovať len so základom a urobím si samozdanie ako keby bola vystavená bez DPH...čo vy na to?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    19% DPH je tam preto lebo aj v ČR je 19%...ak je faktúra chybne vystavená pretože ide o intrakomunitárne dodanie potom ste ako prijimateľ tovaru povinný odviesť daň podľa § 69 a následne ak máte faktúru môžte si daň uplatniť na vstupe. Budete vychádzať zo základu dane. DPH vyčíslená na faktúre, ak firma nebude riešiť túto situáciu a zaplatí ju, bude nedaňový výdavok pre spoločnosť, pretože ide o neoprávnené faktúrovanie DPH. Jednoznačne vrátiť Fa a vystaviť správne bez DPH

    lukig je offline (nepripojený) lukig

    lukig
    A mám ešte jeden problém.SRO bola registrovaná za platiteľa dph k 1.4.2008, kartička DPH bola doručená okolo 12.4.08, takže dovtedy všetky predaje na kase fungovali bez DPH. Ja tú dph potrebujem teraz dodaniť z týchto tržieb. Takže ... sa urobila mesačná uzávierka k uvedenému dátumu 12.4.2008, vyšla suma napríklad 100 bez DPH. Túto sumu považujem za základ dane, z ktorého vyčíslim 19% dph , čiže 19 a túto sumu by som mala odviesť štátu ako DPH na výstupe, ak správne uvažujem. Ako to však správne zaúčtovať (538999/343XXX????)? A uvažujem vôbec správne? Hľadala som niečo podobné na vysvetlenie v zákone, ale nedopátrla som sa, takže je to už en na Poraďákoch, ktorí to dúfam hrabo "rozlúsknu" . Ďakujem
    človiečik Vladimír Ozimý
    lukig Pozri príspevok
    A mám ešte jeden problém.SRO bola registrovaná za platiteľa dph k 1.4.2008, kartička DPH bola doručená okolo 12.4.08, takže dovtedy všetky predaje na kase fungovali bez DPH. Ja tú dph potrebujem teraz dodaniť z týchto tržieb. Takže ... sa urobila mesačná uzávierka k uvedenému dátumu 12.4.2008, vyšla suma napríklad 100 bez DPH. Túto sumu považujem za základ dane, z ktorého vyčíslim 19% dph , čiže 19 a túto sumu by som mala odviesť štátu ako DPH na výstupe, ak správne uvažujem. Ako to však správne zaúčtovať (538999/343XXX????)? A uvažujem vôbec správne? Hľadala som niečo podobné na vysvetlenie v zákone, ale nedopátrla som sa, takže je to už en na Poraďákoch, ktorí to dúfam hrabo "rozlúsknu" . Ďakujem
    noo inak sa to riešiť nedá. Ja som mal tiež takúto situáciu tak som si zobral celkové tržby k dátumu do kedy boli vystavované bez DPH navýšil som to o DPH a tá DPH sa odviedla. Pri kontrole vám môžu samozrejme vytknúť nesprávnosť postupu ale štát o nič neprišiel takže nemali by to pokutovať...účtovne by som to spravil 548999/343XXX - ako nedaňový výdavok, na 538 účtujeme len dorubenia DPH pri kontrolách...

    Chybná faktúra z ČR-čo s tým?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.