Zavrieť

Porady

zrážková ešte raz

prosím o radu: konateľ s.r.o. - daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou § 16 poskytol úver svojej s.r.o. Je občanom ČR. Z úroku ktorý som mu vyplatila, zrazím daň § 43 = 19 % do 15 dní nasledujúceho mesiaca oznámim na DU. Keď to takto urobím bude to OK alebo som niečo vynechala?

Diky moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Uroky a iné výnosy z poskytnutých úverov a pôžičiek... §16,
    ods. 1 písm. e bod 3 sa podľa zákona zdaňujú od 1.1.2005 podľa § 43 ods. 2 zrážkou 19%. V roku 2004 sa zdaňovali podľa § 44 zabezpečenie dane.

    Grófová je offline (nepripojený) Grófová

    Grófová
    Jojka, nájdi si na www.zbierka.sk číslo predpisu 238/2003 - to je Medzinárodná zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia medzi Slovenskou a Českou republikou - paragraf 11 hovorí o úrokoch.

    jojka je offline (nepripojený) jojka

    jojka
    podľa bodu 1. článku 11 mi vychádza, že mu nemám strhnúť nič:
    "Úroky majúce zdroj v jednom zmluvnom štáte a skutočne vlastnené rezidentom druhého zmluvného štátu podliehajú zdaneniu len v tom druhom štáte. "
    som dilino?

    jojka je offline (nepripojený) jojka

    jojka
    ak sa stretnete s týmto problémom, prekonzultovala som si to s metodičkou DÚ - je to tak : podľa § 11 mu nestrhnem nijakú daň, pretože predmetné príjmy nie sú podľa príslušnej zmluvy zdaniteľné takže nie sú ani predmetom zabezpečenia dane

    A JE TO

    zrážková ešte raz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.