Zavrieť

Porady

DODATOČNÉ DAŇOVÉ PRIZNANIE

Prosím poradte mi. Spracovávam JU.

Za rok 2004 som u jednej firmy podala daňové priznanie, nakoľko majiteľ nenašiel šanón s dokladmi PHM, faktúrou od kúpy osobného vozidla som tieto nedala do nákladov ani do výdavko neovplyvňujúcich daň.z príjmu.
Teraz doklady našiel a chce po mne aby som podala dodatočné.

Kedže vozidlo využíva na služobné účely, nie je to zanedbateľná čiastka, ako mám postupovať v JU.
Mám tieto zmeny zachytiť posledným zápis v PD v roku 2004 alebo už opravu vykonať v roku 2005?

Poradte prosím
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    môžem to spraviť tak, že všetký výdavky za PHM zaúčtujem jedným dokladom k 31.12.2004 a odpis interným dokladom ? Je to tak v poriadku ?

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Správne by si to nemala tak urobiť, pretože zákon o účtovníctve hovorí o postupe po krokoch, t.j. v časovom slede ako sa udalosti stali. Ale opraviť to musíš v roku 2004

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Ešte som zabudla, nezabudni si za to zapýtať, keď ho teraz našiel. Veď to všetko budeš musieť robiť nanovo aj výkaz o príjmoch a výdavkoch aj majetku a záväzkoch aj daňové priznanie. Je to o nervy...

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    Takže akoby si mi teda poradila ? Kedže mám už pokladničné doklady číslované tak čo to mám spätne prečíslovať ? To myslím, že nie.

    A zase v zákone sa aj hovorí, že za účtovné obdobie sa považuje rok.

    Prosím ťa poraď mi teda ako na to ísť až je to správne aj z hľadiska postupov účtovania.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Jara
    Ešte som zabudla, nezabudni si za to zapýtať, keď ho teraz našiel. Veď to všetko budeš musieť robiť nanovo aj výkaz o príjmoch a výdavkoch aj majetku a záväzkoch aj daňové priznanie. Je to o nervy...
    Jednoduchšie a prehľadnejšie by si to mala spraviť ako hovorí Jara , nanovo všetko . Nemôžeš to len jedným dokladom . Záleží od toho ako robíš účto , SW sa dajú účtovať aj dodatočne výdaje a potom si prečísluješ VPD .

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    Alebo môžem teda vytvoriť novú číselnú radu, ktorou budem mať teda označené tie dodatočné náklady PHM ? môžEM aj tak NIE ?

    Myslím, že by sa to pre kontrolu aj spätne dalo lahšie nájsť. Aby bolo jasné, z čoho sa vychádzadlo.
    A nemusím prečíslovávať doklady.
    Taktiež som uvažovala či by som nemohla napr. v rámci mesiaca zhrnúť doklady z dajme tomu rôznych dní do jedného VPD ?

    Napr. pracujem v spoločnosti, ktorá vedie PÚ a ona to takto robí, pretože má viacero prevádzok v rámci slovenska a doklady obdrží až koncom mesiaca.
    A audítori zatiaľ nenamietali ani DK.

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    dara
    Alebo môžem teda vytvoriť novú číselnú radu, ktorou budem mať teda označené tie dodatočné náklady PHM ? môžEM aj tak NIE ?

    Myslím, že by sa to pre kontrolu aj spätne dalo lahšie nájsť. Aby bolo jasné, z čoho sa vychádzadlo.
    A nemusím prečíslovávať doklady.
    Taktiež som uvažovala či by som nemohla napr. v rámci mesiaca zhrnúť doklady z dajme tomu rôznych dní do jedného VPD ?

    Napr. pracujem v spoločnosti, ktorá vedie PÚ a ona to takto robí, pretože má viacero prevádzok v rámci slovenska a doklady obdrží až koncom mesiaca.
    A audítori zatiaľ nenamietali ani DK.
    So všetkým súhlas. /A podľa Postupov-zberné doklady-maximálne za obdobie jedného mesiaca./

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Odpusť ale až teraz som sa dostala na net. Myslím, že ak to uvedieš do vysvetliviek niekde kde založíš ročný peň. denník tak môžeš dať novú radu číslovania a peňažný denník Ti zoradí všetko podľa dátumu, takže Ti to vsunie. Tak budeš mať čisté svedomie, že robíš v súlade s zákonom o účtovníctve. No všetko ostatné /myslím priznanie a výkazy nanovo/ Ale stále lepšie tak a pokojne spávať... Maj sa pekne a makaj.

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    Ja len aby si nezabudla, ze musi byt za toto auto zaplatena cestna dan /od 1.1.2005 dan z motorovych vozidiel/

    M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

    M0NIKA
    A ešte sa nezabudni s "ujom" dohodnúť (najlepšie písomne) nielen na odmene, ale aj na tom, že ak príde nejaká pokuta, hradí ju on zo svojho, nie Ty ako účtovníčka....

    Len tak mimochodom otázka k téme: keby mala so šéfom spísaný papier o tom, že on dodal doklady až po uzatvorení roka nestačilo by to ako podklad k dokladu, ktorým by k 31.12. doúčtovala všetko - aby nemusela vyrábať nový číselný rad alebo vsúvať doklady do poradia?
    Nech si potom za to zodpovedá sám, keď je neporiadny....
    V každom prípade by som to ale doložila papierom s podpismi, aby to neskôr nebolo slovo proti slovu.....

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    No spravila som to tak, novú číselnú radu s označením VPDD (Ako dodatočné).
    Vrámci mesiaca som zaúčtovala k poslednému dňu všetky doklady, ktoré sa týkajú daného mesiaca. V rámci jedného mesiaca to nemôže byť problém.
    A ostatné ako dańové a výkazy urobím tiež na novo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.