Zavrieť

Porady

Dodanie tovaru s montážou na Ukrajinu

Ahojte,
súrne by som potrebovala poradiť v takejto veci:
Dodávame zariadenie platiteľovi DPH z ČR na Ukrajinu. Tovar si ale prevezmú u nás svojim kamiónom a uskladnia ho v slobodnom colnom pásme. Tovar si potom prevezú na Ukrajinu kde ho naši montéri zmontujú a uvedú do prevádzky. Ako je to s DPH v tomto prípade.
Ja som im vystavovala zálohovú faktúru v čiastočnej výške, ktorú zaplatili. K tejto zálohe som vystavila daňový doklad a tam som uviedla par. 15,16,73 a poznámku že osobou povinnou platiť daň je osoba ktorej je služba dodaná.
Je to tak správne???
Po tom ako si u nás tovar prevzali som im vystavila vyúčtovaciu faktúru s doplatkom. Montáž sa bude faktúrovať zvlášť. Bude to celé bez DPH a samozdaní si to český odberateľ???
Naposledy upravil Janusa : 30.05.08 at 06:12 Dôvod: doplnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janusa je offline (nepripojený) Janusa

    Janusa
    Prosím veľmi súrne potrebujem poradiť. Montáž sa bude faktúrovať zvlášť. Vopred ďakujem.

    Janusa je offline (nepripojený) Janusa

    Janusa
    Naozaj mi nikto neporadí???? Robím to prvý krát a fakt si s tým neviem poradiť ...
    človiečik Vladimír Ozimý
    no treba to popísať bližšie. Kto vyvezie to zariadenie. Musíme určiť miesto dodania tovaru. Osobou povinnou platiť daň nie je vhodné používať v tomto prípade pretože nejde o dodanie medzi členskými krajinami. T.j. zariadenie by muselo byť vyvezené do ČR. Ak je vyvezené na Ukrainu potom pôjde o vývoz podľa § 47 pričom musíte vývoz do tretích krajín dokladovať vývozným JCD do 6 mesiacov.
    Montáž na Ukraine nebude predmetom dane v SR

    Janusa je offline (nepripojený) Janusa

    Janusa
    Zariadenie si u nás prebral český odberateľ a odviezol ho do colného skladu (do slobodného pásma), pričom nám poslali potvrdenie o umiestnení v tomto sklade. Tovar po niekoľkých dňoch vyviezol odberateľ vlastným kamiónom na Ukrajinu. Na žiadosti o umiestnenie do colného skladu sme ako žiadateľ my. Faktúru za hmotnú dodávku som vystavila. Montáž sme previedli teraz a bude faktúrovaná zvlášť.
    Vyzerá to tak že som urobila chybu, keď som to brala ako dodávku s inštaláciou a montážou pre českého odberateľa. Miesto dodania je na Ukrajine, preto to asi bude ako píšeš vývoz do tretej krajiny. Vývozné JCD by nám zrejme mali poslať z firmy v colnom sklade. Mám teda použiť par. 47 a potom na montáž na Ukrajine tiež par. 47 ?????
    Naozaj by mi nejaké názory pomohli. Ďakujem.
    človiečik Vladimír Ozimý
    Janusa Pozri príspevok
    Zariadenie si u nás prebral český odberateľ a odviezol ho do colného skladu (do slobodného pásma), pričom nám poslali potvrdenie o umiestnení v tomto sklade. Tovar po niekoľkých dňoch vyviezol odberateľ vlastným kamiónom na Ukrajinu. Na žiadosti o umiestnenie do colného skladu sme ako žiadateľ my. Faktúru za hmotnú dodávku som vystavila. Montáž sme previedli teraz a bude faktúrovaná zvlášť.
    Vyzerá to tak že som urobila chybu, keď som to brala ako dodávku s inštaláciou a montážou pre českého odberateľa. Miesto dodania je na Ukrajine, preto to asi bude ako píšeš vývoz do tretej krajiny. Vývozné JCD by nám zrejme mali poslať z firmy v colnom sklade. Mám teda použiť par. 47 a potom na montáž na Ukrajine tiež par. 47 ?????
    Naozaj by mi nejaké názory pomohli. Ďakujem.
    na vývoz tovaru par. 47
    na montáž - nie je aký par. použiť pretože to nie je predmetom dane v SR

    Janusa je offline (nepripojený) Janusa

    Janusa
    Takže mám na faktúru za montáž napísať "oslobodené od DPH" ??? a bez ohľadu na to, že si to objednal český odberateľ platca DPH?

    Dodanie tovaru s montážou na Ukrajinu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.