Zavrieť

Porady

Stravne listky - vyska

Dobry den, potrebovala by som vediet cislo zakona a text, ktory upravuje, ze hodnota stravnych listkov - napr. TR nesmie byt rozdelena na viac casti. Lebo zamestnanci maju zaujem o TR vo vyske 50 a 40 Sk, aby s nimi mohli lepsie platit, len mam pocit ze toto zo zakona nejde. Len potrebujem vediet ten zakon. Dakujem
Usporiadat
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

§ 152, ods. 4 Zákonníka práce. Iné nie je.

Nabudúce skús najprv hľadať.
0 0
Pollakova Zuzana Pollakova Zuzana
dakujem velmi pekne. :-)
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Pollakova Zuzana Pozri príspevok
Dobry den, potrebovala by som vediet cislo zakona a text, ktory upravuje, ze hodnota stravnych listkov - napr. TR nesmie byt rozdelena na viac casti. Lebo zamestnanci maju zaujem o TR vo vyske 50 a 40 Sk, aby s nimi mohli lepsie platit, len mam pocit ze toto zo zakona nejde. Len potrebujem vediet ten zakon. Dakujem
Aj tak si myslím, že pokiaľ to vyhovuje zamestnancom aj zamestnávateľovi, a dohodnú sa na 2 lístkoch (50+40 SKK), tak im to nikto nezakáže. Kde niet žalobcu, niet sudcu.

Ale keby zamestnávateľ nesúhlasil s rozdelením hodnoty lístka, nie je právny nárok na také rozdelenie (keby to žiadali len zamestnanci).
0 0
deha deha

deha je offline (nepripojený) deha

SZČO si dáva do nákladov celých 74,- SK?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

deha Pozri príspevok
SZČO si dáva do nákladov celých 74,- SK?
Od 1.6.2008 má SZČO nárok, ak spĺňa podmienky, na stravnú poukážku v hodnote 98 Sk...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Chobot Pozri príspevok
Aj tak si myslím, že pokiaľ to vyhovuje zamestnancom aj zamestnávateľovi, a dohodnú sa na 2 lístkoch (50+40 SKK), tak im to nikto nezakáže. Kde niet žalobcu, niet sudcu.

Ale keby zamestnávateľ nesúhlasil s rozdelením hodnoty lístka, nie je právny nárok na také rozdelenie (keby to žiadali len zamestnanci).
Chobot, bol by si prekvapený...
Videla som na Porade stanovisko Ministerstva práce, SVaR, ktoré to neumožňuje. Neviem ho teraz nájsť...

--------
Veronika
0 0
deha deha

deha je offline (nepripojený) deha

Prosím Vas:
platnosť zákona je odkedy:
1.gastrolístky-zamestnanec od 1.6.2008?
2. stravné v cest.náhradách- od 13. 5. 2008?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

deha Pozri príspevok
Prosím Vas:
platnosť zákona je odkedy:
1.gastrolístky-zamestnanec od 1.6.2008?
2. stravné v cest.náhradách- od 13. 5. 2008?
Obidve zmeny nadobúdajú platnosť od 1.6.2008.
0 0
deha deha

deha je offline (nepripojený) deha

A prečo je v zákone účinnost od vyjdenia zákona a ten dátum je 13.5.2008? Vedel by mi to niekto zdôvodniť?ďakujem, ale sa práve o to sporíme s kolegom.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

deha Pozri príspevok
A prečo je v zákone účinnost od vyjdenia zákona a ten dátum je 13.5.2008? Vedel by mi to niekto zdôvodniť?ďakujem, ale sa práve o to sporíme s kolegom.
Keď si pozrieš napr. Zákon o CN, tam to nájdeš. Je tam pekne napísané, že zvýšené sadzby platia od nasledujúceho mesiaca po schválení.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Pollakova Zuzana Pozri príspevok
Dobry den, potrebovala by som vediet cislo zakona a text, ktory upravuje, ze hodnota stravnych listkov - napr. TR nesmie byt rozdelena na viac casti. Lebo zamestnanci maju zaujem o TR vo vyske 50 a 40 Sk, aby s nimi mohli lepsie platit, len mam pocit ze toto zo zakona nejde. Len potrebujem vediet ten zakon. Dakujem
presne takúto istú otázku som položila v tejto téme, nájdeš tu aj odpoveď, ktorú mi poslali z DÚ
http://www.porada.sk/t43551-p2-90-sk...-tou-1-sk.html
0 0
deha deha

deha je offline (nepripojený) deha

V zbierke je práveže napísané od 13. 5. 2008
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

deha Pozri príspevok
V zbierke je práveže napísané od 13. 5. 2008
Pozri si tento môj príspevok a linky, na ktoré tam odkazujem, tam je odpoveď:

http://www.porada.sk/743718-post123.html
Naposledy upravil Chobot : 05.06.08 at 11:30
0 0
marek32 marek32

marek32 je offline (nepripojený) marek32

veronikasad Pozri príspevok
Chobot, bol by si prekvapený...
Videla som na Porade stanovisko Ministerstva práce, SVaR, ktoré to neumožňuje. Neviem ho teraz nájsť...

--------
Veronika
Prikladám to stanovisko.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

marek32 Pozri príspevok
Prikladám to stanovisko.
Vidíš, mne z DÚ odpísali, že je možné použiť kombináciu SL.
Na Slovensku je normálne, že pravá ruka nevie, čo robí ľavá.
A keď už, tak účtovníctvo a dane ti kontroluje DÚ.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

janaGT Pozri príspevok
Vidíš, mne z DÚ odpísali, že je možné použiť kombináciu SL.
Na Slovensku je normálne, že pravá ruka nevie, čo robí ľavá.
A keď už, tak účtovníctvo a dane ti kontroluje DÚ.
Pri daňovej kontrole určite nebude problém. Ak však natrafíš na nejakú "múdru hlavu" z Inšpekcie práce, čo si bude vykladať zákon ako MPSVaR ...
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

veronikasad Pozri príspevok
Pri daňovej kontrole určite nebude problém. Ak však natrafíš na nejakú "múdru hlavu" z Inšpekcie práce, čo si bude vykladať zákon ako MPSVaR ...
A čo mi múdra hlava z IP napadne, alebo vytkne ak mám v smernici stanovené cenu jedla a kalkuláciu stravného zo sumy 90,- Sk. Výdaj stravného mám však spravené v ceninách v celkovej hodnote 50+40? Nákup cenín,v akých hodnotách a množstvách je moja obchodná vec. Práveže čím vyššia hodnota jednej poukážky je pri kúpe jedla s nižšou hodnotou problémom s vydávaním, ktoré ako vieme nie je možné.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Denda Pozri príspevok
A čo mi múdra hlava z IP napadne, alebo vytkne ak mám v smernici stanovené cenu jedla a kalkuláciu stravného zo sumy 90,- Sk. Výdaj stravného mám však spravené v ceninách v celkovej hodnote 50+40? Nákup cenín,v akých hodnotách a množstvách je moja obchodná vec. Práveže čím vyššia hodnota jednej poukážky je pri kúpe jedla s nižšou hodnotou problémom s vydávaním, ktoré ako vieme nie je možné.
Celkom s tebou súhlasím, ja som tvrdila to isté, kým som nevidela stanovisko MPSVaR.prísp.15/
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

veronikasad Pozri príspevok
Celkom s tebou súhlasím, ja som tvrdila to isté, kým som nevidela stanovisko MPSVaR.prísp.15/
Ak je toto stanisko smerodatné pre asociáciu emitentov stravovacích poukážok, tak mi vysvetlite ako to, že nie sú stiahnuté z obehu poukážky v hodnote nižšej ako je 67,Sk? Stále sú aj 30,- Sk...
Jedno je napísať dotaz, dostať odpoveď a druhé je odvolať sa
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Denda Pozri príspevok
Ak je toto stanisko smerodatné pre asociáciu emitentov stravovacích poukážok, tak mi vysvetlite ako to, že nie sú stiahnuté z obehu poukážky v hodnote nižšej ako je 67,Sk? Stále sú aj 30,- Sk...
Jedno je napísať dotaz, dostať odpoveď a druhé je odvolať sa
Lebo stravné lístky sa nepoužívajú len na zabezpečenie stravy v zmysle zákona ako povinnosť zamestnávateľov, ale aj v iných sférach, kde môžu potrebovať aj nižšie hodnoty.

Lena tak mi napadá - minule som bol darovať krv a za to som dostal okrem kávy a keksu aj stravnú poukážku v hodnote 60 SKK. Tam nie je predpísaná minimálna hodnota.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať