Zavrieť

Porady

Pevná linka na súkromné účely

Dobrý deň, chcem poprosiť o radu pri nasledovnom probléme:

Naša spoločnosť dostane faktúru od Slovak Telekomu a.s. Faktúra sa zaúčtuje - náklady + DPH. Teraz v máji som sa dozvedela, že linku používa zamestnanec na súkromné účely, zo mzdy mu šla každý mesiac zrážka.
Upravím náklady - teda ponížim 518, ale čo s DPH, musím podať ku každému mesiacu dodatočné daňové priznanie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    romanf je offline (nepripojený) romanf

    romanf
    Podľa mňa je potrebné poodvádzať aj spätne DPH-čku v obdobiach, ktorých sa týkajú, keďže tam došlo k neoprávnenému uplatneniu práva na odpočet z faktúry od T-comu a DÚ by to mohol vytýkať. My to tak robíme priebežne, to isté aj za PHM na súkromné účely.

    Panna je offline (nepripojený) Panna

    Panna
    Áno i ja si to myslím, len tie dodatočné daňové priznania, ja len či sa to nedalo nejako obísť.

    lujza41 je offline (nepripojený) lujza41

    lujza41
    Mam podobnu otazku ohladom DPH a zrazky zo mzdy. Zamestnancovi ukradli zverenu vec a dohodli sme sa na zrazke zo mzdy vo vyske 50% z ceny zariadenia. Islo o drobny hmotny majetok zauctovany do spotreby plus uplatnena DPH. Chcem sa opytat, ci je spravne, ze 50%-nu zrazku vypocitam z ceny s DPH a tym padom aj 50% DPH vratime DU. Alebo to vypocitam z ceny bez DPH a celu DPH si "necham". Spravny sa mi zda skor prvy sposob, ale nie som si ista.
    prosim o radu
    človiečik Vladimír Ozimý
    lujza41 Pozri príspevok
    Mam podobnu otazku ohladom DPH a zrazky zo mzdy. Zamestnancovi ukradli zverenu vec a dohodli sme sa na zrazke zo mzdy vo vyske 50% z ceny zariadenia. Islo o drobny hmotny majetok zauctovany do spotreby plus uplatnena DPH. Chcem sa opytat, ci je spravne, ze 50%-nu zrazku vypocitam z ceny s DPH a tym padom aj 50% DPH vratime DU. Alebo to vypocitam z ceny bez DPH a celu DPH si "necham". Spravny sa mi zda skor prvy sposob, ale nie som si ista.
    prosim o radu
    DPH odvediete zo zostatkovej ceny ak ide o ukradnutý tovar z pohľadu DPH. Náhrada od zamestnanca je náhrada škody a tá nie je predmetom DPH

    SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

    SAIVI
    Panna Pozri príspevok
    Áno i ja si to myslím, len tie dodatočné daňové priznania, ja len či sa to nedalo nejako obísť.
    ...urob nové priznanie kde ponížiš DPH ze telefón a ak máš nejaké faktúry, ktoré prišli neskôr a mohli ist ešte do predchádzajúceho mesiaca, tak ich tam doúčtuj, a ked ti výjde že DÚ by mal vrátiť tebe nejaký rozdiel, tak nemáš zo zákona povinnosť podávať nové DPH a vyhneš sa tak pokute, len si ten rozdiel na 343 preučtuješ na nedaňový výdavok.

    lujza41 je offline (nepripojený) lujza41

    lujza41
    dakujem za rychlu odpoved, ale som co sa tyka DPH zaciatocnicka tak asi nie celkom rozumiem.
    Takze ked cena bola 5.874Sk + DPH 1.116sk, nahrada skody bude vo vyske 50% bude z ceny bez DPH alebo aj z DPH?
    GPS mu bolo odcudzene neznamou osobou, mame na to aj policajny zapis. Do spotreby ako drobny hmotny majetok to bolo zauctovane v mesiaci jul a odcudzene to bolo hned v juli a zrazka bude zo mzdy za mesiac august. Z akej ceny teda odvediem DPH?
    človiečik Vladimír Ozimý
    lujza41 Pozri príspevok
    dakujem za rychlu odpoved, ale som co sa tyka DPH zaciatocnicka tak asi nie celkom rozumiem.
    Takze ked cena bola 5.874Sk + DPH 1.116sk, nahrada skody bude vo vyske 50% bude z ceny bez DPH alebo aj z DPH?
    GPS mu bolo odcudzene neznamou osobou, mame na to aj policajny zapis. Do spotreby ako drobny hmotny majetok to bolo zauctovane v mesiaci jul a odcudzene to bolo hned v juli a zrazka bude zo mzdy za mesiac august. Z akej ceny teda odvediem DPH?
    GPS však bolo v spotrebe v júli t.j. hodnota na odvedenie je 0,- takže DPH na výstupe by som neodvádzal a pre zamestnanca by som vychádzal z ceny bez DPH ako náhrada škody...ale zadefinujte si to ako škodu...

    lujza41 je offline (nepripojený) lujza41

    lujza41
    Dakujem velmi pekne za radu, urobim to podla vasej instrukcie, do dohody o zrazke zo mzdy uvediem ze ide o nahradu skody za stratu zverenej veci vo vyske 50% a uvediem tam 50% zo sumy bez DPH.
    A DHM bol zauctovany a zaradeny 1.7. nasledne 3.7. odcudzeny, tak zostatkovu cenu budem brat ako nulovu, cize DPH na vystupe nula.
    Este raz vdaka a pekny den

    Pevná linka na súkromné účely

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.