Zavrieť

Porady

predaj HM traktora do ČR

Chcela by som sa spýtať, keď mám v majetku zaradený traktor, ktorý som kúpila v marci 2008 a z kt. som si odpočítala DPH, teraz ho idem predať do ČR platiteľovi DPH, ako mám postupovať ? Ako má vyzerať fa + kde to budem uvádzať v tlačive DPH.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    ide o intrakomunitárne dodanie - t.j. osobou povinnou platiť daň bude osoba komu tento traktor dodáte. T.j. vystavíte faktúru bez DPH a uvediete to do riadkov 13 a 14 daňového priznania a pozor nezabudnúť na súhrnný výkaz podať do 25 júla

    kojur je offline (nepripojený) kojur

    kojur
    V otázke to síce nebolo, tak len pripomínam § 54 zákona o DPH - odpočítanú daň na vstupe pri nákupe je potrebné v prípade predaja s oslobodením od dane odviesť § 54 ods.7 zákona

    heluška je offline (nepripojený) heluška

    heluška
    Prosím o odpoveď na otázku, keď sme v marci kúpili prístroj GPS uplatnili sme si odpočet ZD 206 000,00 SK DPH 39140,00 sme si uplatnili odpočet, Teraz v decembri ho ideme predať, takže nebude v majetku k 31.12.2008. Predáme ho však za nižšiu cenu. Predaj ide cudzej firme a sme radi že ho vôbez predáme za túto cenu. Musím rozdiel medzi odpočítanou DPH pri nákupe 39140,00 Sk - a pri predaji na výstupe teraz v decembri : 19000,00 SK vrátiť štátu. Odpisy boli účtované len účtovné za každý mesiac, na daňové nie je nárok, lebo už nebude k 31.12.2008 v majetku. Takže ZC je vlastne 206000,00 SK. Prosím poraďte.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    heluška Pozri príspevok
    Prosím o odpoveď na otázku, keď sme v marci kúpili prístroj GPS uplatnili sme si odpočet ZD 206 000,00 SK DPH 39140,00 sme si uplatnili odpočet, Teraz v decembri ho ideme predať, takže nebude v majetku k 31.12.2008. Predáme ho však za nižšiu cenu. Predaj ide cudzej firme a sme radi že ho vôbez predáme za túto cenu. Musím rozdiel medzi odpočítanou DPH pri nákupe 39140,00 Sk - a pri predaji na výstupe teraz v decembri : 19000,00 SK vrátiť štátu. Odpisy boli účtované len účtovné za každý mesiac, na daňové nie je nárok, lebo už nebude k 31.12.2008 v majetku. Takže ZC je vlastne 206000,00 SK. Prosím poraďte.
    Dph odvádzate z ceny za ktorú prístroj predávate. Vychádzate z § 22.

    Výšku Dph pri predaji neporovnávate s výškou Dph, ktorú ste si pri nákupe odpočítali.

    predaj HM traktora do ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.