Zavrieť

Porady

Kúpa pozemku

Ahojte, mám vyhliadnutý pozemok o ktorý mám záujem. Na stránke katasterportal.sk som zistil že sa jedná o ornú pôdu a nie je vedený na liste vlastníctva. Moja otázka znie ako mám postupovať a či potom predaj takýchto pozemkov sa vedie formou dražby alebo nie.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    choseRK Pozri príspevok
    Ahojte, mám vyhliadnutý pozemok o ktorý mám záujem. Na stránke katasterportal.sk som zistil že sa jedná o ornú pôdu a nie je vedený na liste vlastníctva. Moja otázka znie ako mám postupovať a či potom predaj takýchto pozemkov sa vedie formou dražby alebo nie.

    Ďakujem
    Ak je parcela v katastri, musí mať nejakého vlastníka...

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Každý pozemok má vlastníka. Niektoré známeho so známou sdresou, iné známeho s neznámou adresou a v poslednej miere vlastníka neidentifikovateľného.
    Najprv požiadaj geodeta o vyhotovenie spätnej identifikácie, kde sa zistí právny stav predmetného pozemku. Potom skús vyhľadať vlastníkov. Ak budú evidovaní v liste vlastníctva registra "E" máš po problémoch, lebo tam by mala byť uvedená aj adresa. Ak sú však evidovaní ešte v pozemkovej knihe, máš problém, lebo sa môže stať, že takých vlastníkov nenájdeš a potom doporučujem hľadať radšej iný pozemok.
    Čo sa týka tebou spomínanej dražby, nechápem, čo tým myslíš, ako a kto by mal dražiť a na základe čoho?

    choseRK je offline (nepripojený) choseRK

    choseRK
    Je v katastri tej danej obce ale na internete je napísané že nie je vedená na liste vlastníctva. Z môjho zisťovania som predbežne zistil že by to mohlo patriť urbáru.

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Ak to patrí obci, obec ti to môže normálne na základe žiadosti odpredať. Ale musí byť vlastníkom a dodržať zákonné normy na odpredaj pozemku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.