Zavrieť

Porady

Samozdanenie pri bonuse

Dobrý deň,

chcem Vás poprosiť o radu. Dostala som memo credit ( kredit prideleny firme na základe obratu z predchádzajúceho roku ) od francúzskeho dodávateľa. Klient mi ho dal po termine na podanie danoveho priznania za rok 2004. A moja otázka smeruje:
Či to musím samozdaniť? Ak ano ci dátumom vystavenia ( ktorý je 1.3.05 ) ? alebo to možem vysporiadať az v apríli.
a ci sa to týka roku 2004 z hladiska nákladov.

ide o tzv. finančné vysporiadanie

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    A ako máš podpísanú zmluvu? Ak to máš jasne definované, že za rok ti pripadne nejaký kredit - bonus, no neviem, neviem, ale potom by to malo byť zaúčtované v roku 2004 - aj keď vyúčtovanie ti dôjde v tomto roku. Si myslím.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    No neviem, ale keď si s tým nerátala, že Ti to príde, tak to asi v zmluve nemáš a je to nejaký mimoriadny bonus, t.j. mimoriadny výnos v roku 2005, ale ak ide o vysokú sumu, tak radšej urobiť dodatočné daň. priznanie, prípadne poradiť sa na DÚ.

    Mila je offline (nepripojený) Mila

    Mila
    Ak máš spomenuté bonusy v zmluve, tak to bolo treba zaúčtovať ako nevyfakturované dodávky - náklady v roku 2004. Ak to v zmluve nemáš tak mimoriadne náklady 2005.V prvom prípade musíš dať dodatočné DP za rok 2004 a dodaniť to.Toto som písala o dani z príjmu.
    Naposledy upravil Mila : 13.04.05 at 12:18

    Samozdanenie pri bonuse

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.