Zavrieť

Porady

Faktúrovanie do EU - služby

Ahojte,

potrebujem poradiť. Slov. firma A (plátca DPH) faktúrovala tiež slovenskej firme B(tiež plátca) za prenájom kontajnerov a zneškodnenie odpadu

Firma B by mala túto faktúru "refaktúrovať" do Rakúska. Neviem, či mám vystaviť faktúru s DPH, alebo bez DPH.

Neviete mi prosím niekto poradiť??

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AltaKE je offline (nepripojený) AltaKE

    AltaKE
    Ahoj,
    ja som mala podobný prípad s prepravou,keď mi špedička vyfakturovala prepravu do Čiech a ja som ju nasledne "refakturovala" českej firme. Ja som dostala faktúru s DPH ale Čechom som vystavovala bez DPH. Myslím (aspoň dúfam),že je to takto správne. V tom období som mala daňovú kontrolu na DPH a nepovedali na to nič. :-)

    marta je offline (nepripojený) marta

    marta
    Vera
    Ahojte,

    potrebujem poradiť. Slov. firma A (plátca DPH) faktúrovala tiež slovenskej firme B(tiež plátca) za prenájom kontajnerov a zneškodnenie odpadu

    Firma B by mala túto faktúru "refaktúrovať" do Rakúska. Neviem, či mám vystaviť faktúru s DPH, alebo bez DPH.

    Neviete mi prosím niekto poradiť??

    Ďakujem
    Prenájom kontajnerov patrí do zoznamu tzv. katalógových služieb podľa § 15 ods. 8 písm. f) zákona č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov. Pri refakturáciu platí všeobecné pravidlo, že platiteľ sám sklužbu prijal a sám ju ďalej poskytol. Z toho vyplýva, že miesto dodania služby sa podľa § 15 ods. 7 zákona presúva do členského štátu odberateľa, v ktorom podniká, t.j. do Rakúska. Pretože miesto dodania nie je v tuzemsku, predmetný zdaniteľný obchod nie je predmetom dane podľa nášho právneho predpisu. Z uvedeného titulu platiteľ vyhotoví faktúru bez dane s odkazom na § 15 ods. 7.

    mackova je offline (nepripojený) mackova

    mackova
    Ahoj Marti, nevieš mi náhodou poradiť s týmto:

    Ja podnikám na Slovensku, som platca DPH a poskytujem technické poradenstvo

    firmám tu v SR,ale faktúrujem za moje poradenstvo do Čiech a mám snimi mandátnu zmluvu. Ako by som mal fakturovať?

    Ďakujem.
    prepacte, vie mi niekto povedat?
    Spravca konkurynej podstaty, refakturuje tel. poplatky, ako svoj naklad spojeny s konkurynym konanim. Je platca DPH, Fakturovat ma s DPH, alebo bez DPH. ide o perc. cast. tel;. poplatkov. dik

    ala13 je offline (nepripojený) ala13

    pehy na nose ala13
    marta
    Prenájom kontajnerov patrí do zoznamu tzv. katalógových služieb podľa § 15 ods. 8 písm. f) zákona č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty v znení neskorších predpisov. Pri refakturáciu platí všeobecné pravidlo, že platiteľ sám sklužbu prijal a sám ju ďalej poskytol. Z toho vyplýva, že miesto dodania služby sa podľa § 15 ods. 7 zákona presúva do členského štátu odberateľa, v ktorom podniká, t.j. do Rakúska. Pretože miesto dodania nie je v tuzemsku, predmetný zdaniteľný obchod nie je predmetom dane podľa nášho právneho predpisu. Z uvedeného titulu platiteľ vyhotoví faktúru bez dane s odkazom na § 15 ods. 7.
    Prosim, co patri do toho katalogoveho zoznamu? Kde sa da zohnat?

    Jarka je offline (nepripojený) Jarka

    Jarka
    AltaKE
    Ahoj,
    ja som mala podobný prípad s prepravou,keď mi špedička vyfakturovala prepravu do Čiech a ja som ju nasledne "refakturovala" českej firme. Ja som dostala faktúru s DPH ale Čechom som vystavovala bez DPH. Myslím (aspoň dúfam),že je to takto správne. V tom období som mala daňovú kontrolu na DPH a nepovedali na to nič. :-)
    Ja by som sa chcela opýtat, sprostredkovali sme prepravu do Čiech fa bez DPH, ale mam problem neviem do ktoreho riadku priznania DPH by som to mala uviest, stale mi to vychadza, ze uvedenú službu prepravu neuvádzam v priznaní ? Je to naozaj tak?

    Vevey je offline (nepripojený) Vevey

    Vevey
    Aj mne to tak vychadza a tiez mi vychadza, ze ani suhrnny vykaz, kde su len tovary, tak ozaj sa mi to nezda, ze to vobec nikde nie je.

    Faktúrovanie do EU - služby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.