Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Grófová je offline (nepripojený) Grófová

    Grófová
    Anka, my licenčné poplatky samozdaňujeme. Pozri § 15, ods. 8 písm. d/ Zákona o DPH
    - Sužbami, pri ktorých sa určí miesto dodania podľa odseku 7 vrátane ich sprostredkovania v mene a na účet inej osoby a prijatia atď. - sú ods. d/- prevod alebo postúpenie autorských a im príbuzných práv, poskytnutie práv na predmety priemyselného vlastníctva a poskytnutie podobných majetkovo využiteľných práv a pozri § 69 Zákona o DPH ods. 3 - Zdaniteľná osoba je povinná platiť daň pri službách podľa § 15 ods. 8, ktoré jej dodala zahraničná osoba z iného členského štátu alebo tretieho štátu. Ďalej postupujeme podľa Medzinárodných zmlúv o zamedzení dvojitého zdanenia - v tomto prípade ide o Zmluvu číslo 18/1984 Z.z. pravdepodobne článok 12 tejto zmluvy sú licenčné poplatky, kde by mala byť výška zrážkovej dane v percentách. Neviem sa k tejto zmluve dostať, ale mám taký pocit, že som niekde čítala, že zrážková daň s Nemeckom je 5 %. Ale to je možno blbosť.

    anka je offline (nepripojený) anka

    anka
    To znamena, že postupujem tak ako pri nadobudnuti tovaru z EU, odvediem dan a zaroven si ju odpocitam? Zrazkova dan pre Nemecko je 5%

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    vierkat
    Prosím Vás, vysvetlí mi niekto pojem "samozdanenie"? Kedy sa to uplatňuje? Ďakujem
    Uplatňuje sa v prípadoch podľa § 20 a § 69 zákona o DPH. Ide o to, že nadobudnutý tovar alebo službu si sami zdaníte.

    Grófová je offline (nepripojený) Grófová

    Grófová
    Áno, ako pri nadobudnutí tovaru z EU - len základ budeš mať v riadku 10 výkazu DPH daň plusom v riadku 11 a mínusom v riadku 16 výkazu DPH.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Grófová
    Anka, my licenčné poplatky samozdaňujeme. Pozri § 15, ods. 8 písm. d/ Zákona o DPH
    - Sužbami, pri ktorých sa určí miesto dodania podľa odseku 7 vrátane ich sprostredkovania v mene a na účet inej osoby a prijatia atď. - sú ods. d/- prevod alebo postúpenie autorských a im príbuzných práv, poskytnutie práv na predmety priemyselného vlastníctva a poskytnutie podobných majetkovo využiteľných práv a pozri § 69 Zákona o DPH ods. 3 - Zdaniteľná osoba je povinná platiť daň pri službách podľa § 15 ods. 8, ktoré jej dodala zahraničná osoba z iného členského štátu alebo tretieho štátu. Ďalej postupujeme podľa Medzinárodných zmlúv o zamedzení dvojitého zdanenia - v tomto prípade ide o Zmluvu číslo 18/1984 Z.z. pravdepodobne článok 12 tejto zmluvy sú licenčné poplatky, kde by mala byť výška zrážkovej dane v percentách. Neviem sa k tejto zmluve dostať, ale mám taký pocit, že som niekde čítala, že zrážková daň s Nemeckom je 5 %. Ale to je možno blbosť.
    vďaka - hľadám poistenie - fakturovali mi ho z čiech, tak to samozdaňujem - pomohol mi tento príspevok !!!! :p

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.