Zavrieť

Porady

samozdanenie pri službách

Prosím, mohol by niekto opísať postup, ako postupovať v tom našom neprehľadnom zákone pri samozdanení služieb?
Mám nasledovný problém:
V zahraničí máme poistené pohľadávky. Najprv mi príde faktúra za spracovanie poisteného zákazníka - poplatok. Následne mi príde faktúra za poistenie (určité percento zo sumy faktúr).
účtovná firma, ktorá nám spracovávala DPH doteraz postupovala tak, že poplatok nesamozdanovala a poistenie samozdanovala. Ale vôbec si neviem vysvetliť prečo.
Vedel by mi niekto poradiť?
Ďalší problém sa týka zdanovania provízií. Staráme sa o zákazníkov v ČR, Poľsku a Maďarsku. Za túto "službu" nám prináleží provízia od našej materskej spoločnosti v Nemecku. Musíme ju faktúrovať s DPH alebo bez DPH a daňová povinnosť prechádza na našu matku v Nemecku.
prosím Toho, kto má s niečím podobným skúsenosti, aby mi pomohol.
Vopred ´dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    Provízia podľa § 16 ods. 6 ak je poskytnutá odberateľovi ktorý je identifikovaný inde ako je služba, sa zdaní (to jest miesto dodania služby je) v krajine kde je odberateľ identifikovaný pre daň, t.j. v Nemecku vo vašom prípade vy vystavujete bez dane a povinosť zdaniť má nemecká firma

    čo sa týka poplatku - nesamozdaňuje sa to je o.k.
    čo sa týka poistných služieb - mám za to že takáto služba je na území SR oslobodená od DPH a takisto by som nesamozdaňoval

    vaneta je offline (nepripojený) vaneta

    vaneta
    ĎAKUJEM za rýchlu odpoveď. T.z. že suma provízií sa ani nikde neuvádza v daňovom priznaní k DPH?

    samozdanenie pri službách

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.