Zavrieť

Porady

inštalácia v EU

Mohli by ste mi prosim poradit ?
Slovenska firma, platca DPH, poskytne sluzbu - instalaciu PC rakuskej firme (tiez platca DPH). Nejde o dodanie tovaru s instalaciu, ale len o instalaciu PC, ktory je majetkom rakuskej firmy.
Zaradila by som to pod paragraf 15ods. 6 - prace na hnutelnom hmotnom majetku - miestom dodania je miesto, kde sa tieto sluzby fyzicky vykonaju - Rakusko - teda fakturujem bez DPH. Postupujem spravne, alebo ide o "klasicku" sluzbu???

A este : co by ste povedali na sluzby : "kontola loggov a pristupov na server" a "vytvorenie uzivatelskych kont na serveri", ktory je fyzicky v SR a prenajima sa cast kapacity pre zahr. odberatela. Ide o elektronicky dodavane sluzby podla vasho nazoru???
Naposledy upravil Leila : 14.04.05 at 10:20
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Leila je offline (nepripojený) Leila

    Leila
    Nikto nenapíše názor ?

    A ešte na montáž kabeláže v Rakúsku pre platiteľa DPH ??? Súčasťou je aj dodávka materiálu, takže predpokladám že bez DPH.
    Ale čo v príspevku 1 - čistá inštalácia PC, servrov, upgradov.... ???

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Leila
    Nikto nenapíše názor ?

    A ešte na montáž kabeláže v Rakúsku pre platiteľa DPH ??? Súčasťou je aj dodávka materiálu, takže predpokladám že bez DPH.
    Ale čo v príspevku 1 - čistá inštalácia PC, servrov, upgradov.... ???
    Všetky služby, ktoré vykonáš v rámci EÚ sú oslobodené od DPH, podľa môjho názoru ak k softu, ktorý si dodala do zahraničia zasielaš k nemu upgrade, aj ten je oslobodený od DPH, no a kabeláž - montáž v Rakúsku samozrejme oslobodený od DPH, na faktúre ale musíš mať tvoje IČ DPH a aj odberateľovo IČ DPH uvedené.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Leila
    Mohli by ste mi prosim poradit ?
    Slovenska firma, platca DPH, poskytne sluzbu - instalaciu PC rakuskej firme (tiez platca DPH). Nejde o dodanie tovaru s instalaciu, ale len o instalaciu PC, ktory je majetkom rakuskej firmy.
    Zaradila by som to pod paragraf 15ods. 6 - prace na hnutelnom hmotnom majetku - miestom dodania je miesto, kde sa tieto sluzby fyzicky vykonaju - Rakusko - teda fakturujem bez DPH. Postupujem spravne, alebo ide o "klasicku" sluzbu???
    Pozrite:http://www.porada.sk/showpost.php?p=179785&postcount=1

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.