Zavrieť

Porady

Chyba v nadm.odpočte

Ahojte poraďáci, prosím o radu. V 3.mes. mi vznikol NO 5371,-. V 4.mes. daň.povinnosť 573,- na r.27, odpočítala som túto sumu na r.31, čiže mi na r.32 vyšla 0. V 5.mes. bola daň.povinnosť 7540,-. Túto sumu som v návale mojej poriadnosti aj uhradila DÚ. A teraz ma máta myšlienka, že som poslednú daň.povinnosť z 5.mes. mala nejako vysporiadať s minulými dvomi mesiacmi. Môžete mi niekto poradiť, či som urobila chybu, ako ju napraviť, alebo mám DÚ požiadať o vrátenie nadmerne zaplatenej časti, ak vznikla? Už som z toho jeleň, a nemyslí mi to. Takáto situácia s NO ma zaskočila prvý raz, doteraz som DPH daňovému úradu len platila. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Žabinka Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci, prosím o radu. V 3.mes. mi vznikol NO 5371,-. V 4.mes. daň.povinnosť 573,- na r.27, odpočítala som túto sumu na r.31, čiže mi na r.32 vyšla 0. V 5.mes. bola daň.povinnosť 7540,-. Túto sumu som v návale mojej poriadnosti aj uhradila DÚ. A teraz ma máta myšlienka, že som poslednú daň.povinnosť z 5.mes. mala nejako vysporiadať s minulými dvomi mesiacmi. Môžete mi niekto poradiť, či som urobila chybu, ako ju napraviť, alebo mám DÚ požiadať o vrátenie nadmerne zaplatenej časti, ak vznikla? Už som z toho jeleň, a nemyslí mi to. Takáto situácia s NO ma zaskočila prvý raz, doteraz som DPH daňovému úradu len platila. Ďakujem.
    §79 / 1 zák. 222/2004 Zz
    ..... Ak platiteľ nemôžeodpočítať NO v následujúcom zdaň.období od daňovej povinnosti, daň.úrad vráti neodpočítaný NO alebo jeho neodpočítanú časť do 30 dní od podania DP za zdaň obd. následujúce po zdaň. obd., v kt. NO vznikol. .....

    Postupovali ste správne, neodpočítaný NO ( jeho časť ) je povinný DU vrátiť do 30 dní od podania DP za 4.mesiac.

    Kompenzovať NO za 3.mes. je možné iba s daň. povinnosťou za 4. mes..

    Netreba dávať žiadnu žiadosť, daňovému úradu to predpisuje zákon, ináč sa to považuje za neoprávnene zadržiavané prostriedky správcom dane (pokiaľ nemáte nedoplatky na iných daniach) a ten je po lehote stanovenej zákonom ( po splatnosti ) úročený. Úrok je povinný správca dane sám vypočítať a poslať na Váš účet.
    Naposledy upravil Milan Benka : 19.06.08 at 10:08

    Chyba v nadm.odpočte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.