Zavrieť

Porady

Oslobodenie od dane

Dobrý deň,

sme spoločnosť s ručením obmedzeným, naša hlavná náplň sú opatrovateľské služby, funguje to takto - prijmeme ženu (sestričku) zo Slovenska a dopravíme ju do Nemecka priamo do rodiny, kde sa stará o pacienta, tejto Nemeckej rodine potom vystavujeme faktúry, chcela by som vedieť, či by naša firma mohla byť oslobodená od dane, a potrebovala by som to vedieť súrne, pretože šéf zajtra odchádza naspäť do Nemecka..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    a čo faktúrujete konkrétne? No ale na 99% by malo ísť o oslobodené plnenie ak ide o sprostredkovanie služby. Par. 16 ods. 6, t.j. fa bez DPH.

    Nicky46 je offline (nepripojený) Nicky46

    Nicky46
    a čo faktúrujete konkrétne?Faktúrujeme poskytnuté služby, je to vlastne tá starostlivosť o tých ľudí
    človiečik Vladimír Ozimý
    Nicky46 Pozri príspevok
    a čo faktúrujete konkrétne?Faktúrujeme poskytnuté služby, je to vlastne tá starostlivosť o tých ľudí
    starostlivosť o tých ľudí? Prvom rade si treba zadefinovať kde je miesto dodania služby. A či to nie je služba podľa § 29. Priznám sa že sa musím zamyslieť nad tým určiť kde je miesto dodania tejto služby podľa § 15. To je to najdôležitejšie. Je to podobná služba ako v § 15 ods. 4? Alebo pôjdeme do § 15 ods. 1? Inde mi to nevychádza. Ešte ma napadol prenájom zamestnancov ale to by ste museli faktúrovať inej firme poskytnutie zamestnancov a hlavne by museli byť vašimi zamestnancami. Potom by to bolo jasnééé.

    Nicky46 je offline (nepripojený) Nicky46

    Nicky46
    Miesto dodania služby je Nemecko, a mi nefakturujeme inej firme, ale priamo tým ľuďom, ktorí nie sú identifikovaní pre daň v Nemecku, sú to proste obyčajní ľudia. Ošetrovateľky, opatrovateľky a zdravotné sestričky sú našimi zamestnancami.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.