Zavrieť

Porady

Refakturácia pokuty do Českej republiky

Ahojte Poraďáci!

Neviem ako mám vystaviť a následne zaúčtovať v DPH túto faktúru. Prosím o radu!

Dostali sme od Kauflandu pokutu, pretože nám na výrobkoch chýbali nejaké etikety. Tieto výrobky ale nakupujeme od firmy z Čiech a ona sa má postarať o to, aby tam tie etikety boli. Preto sme sa rozhodli, že túto pokutu im budeme refakturovať.

Faktúru vystavím bez DPH, ale neviem či mám v DPH za jún odviesť DPH daňovému úradu z tejto faktúry alebo nie a tiež či ju musím mať zaradenú v evidencii DPH. Poraďte mi prosím pod aký paragraf patrí refakturácia pokuty.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    luckapastvova Pozri príspevok
    Ahojte Poraďáci!

    Neviem ako mám vystaviť a následne zaúčtovať v DPH túto faktúru. Prosím o radu!

    Dostali sme od Kauflandu pokutu, pretože nám na výrobkoch chýbali nejaké etikety. Tieto výrobky ale nakupujeme od firmy z Čiech a ona sa má postarať o to, aby tam tie etikety boli. Preto sme sa rozhodli, že túto pokutu im budeme refakturovať.

    Faktúru vystavím bez DPH, ale neviem či mám v DPH za jún odviesť DPH daňovému úradu z tejto faktúry alebo nie a tiež či ju musím mať zaradenú v evidencii DPH. Poraďte mi prosím pod aký paragraf patrí refakturácia pokuty.

    Ďakujem
    Pokuty, resp. náhrady škody, nie sú predmetom dane podľa §2 Zákona o dph.
    luckapastvova
    To mi je jasné, že pokuty nie sú predmetom dane.

    Keď budem robiť DPH za 06/2008 tak táto faktúra nebude vôbec uvedená v evidencii DPH? Som zmätená, pretože niekde som čítala, že v evidencii DPH "Zdaniteľné obchody" musia byť uvedené všetky čísla faktúr, ktoré prislúchajú k danému mesiacu, čiže k júnu.
    človiečik Vladimír Ozimý
    luckapastvova Pozri príspevok
    To mi je jasné, že pokuty nie sú predmetom dane.

    Keď budem robiť DPH za 06/2008 tak táto faktúra nebude vôbec uvedená v evidencii DPH? Som zmätená, pretože niekde som čítala, že v evidencii DPH "Zdaniteľné obchody" musia byť uvedené všetky čísla faktúr, ktoré prislúchajú k danému mesiacu, čiže k júnu.
    nie iba tie ktoré sú predmetom dane. a pokuty nie sú to jest ani do evidencie nejdu ani do priznania

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    luckapastvova Pozri príspevok
    To mi je jasné, že pokuty nie sú predmetom dane.

    Keď budem robiť DPH za 06/2008 tak táto faktúra nebude vôbec uvedená v evidencii DPH? Som zmätená, pretože niekde som čítala, že v evidencii DPH "Zdaniteľné obchody" musia byť uvedené všetky čísla faktúr, ktoré prislúchajú k danému mesiacu, čiže k júnu.
    ALe to nie je zdaniteľný obchod.

    Refakturácia pokuty do Českej republiky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.