Zavrieť

Porady

Zaúčtovanie škody.

Prosím o pomoc v nasledovnom prípade: Firma (autoservis) mala škodu na vlastnom motorovom vozidle vo výške 18 988,70. Opravila ju na vlastné náklady. Spoluúčasť je 2000,- Sk. Poisťovňa vyplatila 16 989,- . Ako by ste to zaúčtovali?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Daňovým výdavkom nie sú .: Manká a škody, presahujúce prijaté náhrady z výnimkou uvedenou v § 19 odst 3 pís. g (škody vzniknuté v dôsledku živelnej pohromy, napríklad zemetrasenia, povodne, krupobitia adť a spôsobené neznámym pacháteľom v zdaňovacom období, v ktorom bola táto skutočnoť potvrdená políciou), stratného v predaji podľa noriem úbytkov.
    Oprava motorového vozidla nie je škoda, jedná sa o opravu a preto to účtujeme do nákladov, prijaté náhrady od poisťovne účtujeme do výnosov, ktoré ovplyňujú základ dane.

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    A nemá to náhodou niečo spoločné s aktiváciou ? Lebo tá práca mi už ide istým spôsobom do miezd. Takto by som ju asi mala v nákladoch dva krát.

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    veď ak ju chceš aktivovať, môžeš, ale v mzdových nákladoch máš iba ich prémie, alebo odmenu nie celých 2700,- to predstavuje Nh za opravu
    aktivácia sa účtuje 1.. AU/6.. AU
    takže môžeš aktivovať k materiálu, ktorý sa týka opravy a potom materiál + aktiv. práca zúčtuješ na 511 AU / 648 AU
    samozrejme si musíš otvoriť AU na aktiváciu k materiálu 112 AU

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    No teraz som z toho vedľa. Absolútne nemám skúsenosti s aktiváciou. Takže ťa ešte raz poprosím, ako by si to účtovala definiívne ?

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Ľubi, na ten príspevok s aktiváciou zabudni a zaúčtuj to ako som to napísala v prvom príspevku, teda bez práce. Neviem, či účtuješ spôsobom A alebo spôsobom B. Ak A, tak:
    výdaj materiálu na opravu (podľa zákazky) 511 AU/112 AU
    zúčtov. poist. udal. ID 378 AU/648 AU
    spôsob B:
    viď príspevok č. 4

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.