Zavrieť

Porady

Krátenie stravného raňajky a večera

Dobrý deň, pracovník bol na služobnej ceste v SR nad 18 hodn, patrímu stravné vo výške 230,- Sk. Boli mu zabezpečené raňajky a večera. Potom teda krátim stravné o raňajky 25% a večeru 35%, spolu 60% = 138,- Sk? Vyplatená suma pracovníkovi bude 230Sk - 138Sk = 92,- Sk ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    mimi Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď
    aj sama sebe poďakujte keĎže ste si to správne vypočítali aj správne zodpovedali

    Maťa 8511 je offline (nepripojený) Maťa 8511

    Maťa 8511
    Ahojte,
    potrebovala by som poradiť s vypočítaním stravného. 2 pracovníci boli na školení 5 dni, ubytovanie im hradila firma organizujúca školenie. V cene ubytovania mali zahrnuté raňajky a večere. Z toho mi vyplýva, že im budem krátiť stravné o 20% za raňajky a 40% za večere, čiže im patrí 40% z 230=92,- Sk.
    K cesťaku mi však doložili aj bločky za obedy. Moja otázka znie, preplatím im všetko (92,- Sk + bločky), alebo len hodnotu tých potvrdeniek za obedy? Alebo ako mám správne postupovať?

    Maťa 8511 je offline (nepripojený) Maťa 8511

    Maťa 8511
    ďakujem, mam mylnú informáciu o raňakjách a večeri, ale obed ostava 40%, takže toto by som mala vypočítane spravne.

    Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

    Petra29
    Maťa 8511 Pozri príspevok
    Ahojte,
    potrebovala by som poradiť s vypočítaním stravného. 2 pracovníci boli na školení 5 dni, ubytovanie im hradila firma organizujúca školenie. V cene ubytovania mali zahrnuté raňajky a večere. Z toho mi vyplýva, že im budem krátiť stravné o 20% za raňajky a 40% za večere, čiže im patrí 40% z 230=92,- Sk.
    K cesťaku mi však doložili aj bločky za obedy. Moja otázka znie, preplatím im všetko (92,- Sk + bločky), alebo len hodnotu tých potvrdeniek za obedy? Alebo ako mám správne postupovať?
    Preplatíte im 92 Sk/na deň, v ktorom mali poskytnuté raňajky + večeru. Nepreplácate ešte aj bloček z obeda. Za tých 92 Sk by si mali vlastne uhradiť obed.

    Maťa 8511 je offline (nepripojený) Maťa 8511

    Maťa 8511
    Takže taká možnosť, aby by som im preplatila iba bločky nie je? Iba sa chcem uistiť, že som to správne pochopila. Majú nárok len na krátené stravné a bločky za stravu, ktoré mi doložili su pre mňa bezpredmetné.

    Maťa 8511 je offline (nepripojený) Maťa 8511

    Maťa 8511
    Ďakujem veľmi pekne za rady,
    pohybujem sa v tejto oblasti len krátko a tak mám ešte čo dohánať.
    Prajem príjemné popoludnie.

    Adriana R. je offline (nepripojený) Adriana R.

    Adriana R.
    Chcela by som sa opytat aj ja na kratenie stravneho :
    Kolega odchadza na 3- dnove skolenie. Vramci ubytovania ma zabezpecene
    ranajky. Toto mi je jasne - stravne mu budem kratit o 25%.
    Ale v poplatku za kurz je zahrnute aj obcerstvenie. Co v takomto pripade?
    Ma tato informacia vplyv na vyplatenie stravneho ?

    Dakujem

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Adriana R. Pozri príspevok
    Chcela by som sa opytat aj ja na kratenie stravneho :
    Kolega odchadza na 3- dnove skolenie. Vramci ubytovania ma zabezpecene
    ranajky. Toto mi je jasne - stravne mu budem kratit o 25%.
    Ale v poplatku za kurz je zahrnute aj obcerstvenie. Co v takomto pripade?
    Ma tato informacia vplyv na vyplatenie stravneho ?

    Dakujem
    Podľa zákona o cestovných náhradách musí byť bezplatné stravovanie preukázane zabezpečené. Občerstvenie sa nepovažuje za poskytnutie bezplatného stravovania. Skúste si overiť u organizátora školenia čo považujú za občerstvenie a zariaďte sa podľa toho napr. prehlásením zamestnanca.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Denda Pozri príspevok
    Podľa zákona o cestovných náhradách musí byť bezplatné stravovanie preukázane zabezpečené. Občerstvenie sa nepovažuje za poskytnutie bezplatného stravovania. Skúste si overiť u organizátora školenia čo považujú za občerstvenie a zariaďte sa podľa toho napr. prehlásením zamestnanca.
    Presne tak. Občerstvenie nie je preukázateľné zabezpečené stravovanie (obed, večera). Rovnako ani občerstvenie na palube lietadla sa nepovažuje za stravu a preto sa stravné nekráti.

    Pod pojmom občerstvenie počas školenia sa bežne myslí káva, nápoje prípadne nejaké obložené chlebíčky, ale nie obed. To by bolo jednoznačne v prihláške napísané, že je zabezpečený obed.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.