Zavrieť

Porady

Opravné priznanie k DPH

Včera som podala riadne DP k DPH a dnes t.j. do termínu mi doniesli ešte jednu faktúru z mája na odpočet. Ako má vyzerať opravné priznanie? Ja som ho urobila tak, že na všetkych riadkoch sú také isté sumy ako v riadnom len na riadkoch odpočtu DPH je suma o novú faktúru vyššia. Neviem či je to tak správne alebo ešte je nutné niekde uviesť ten rozdiel oproti riadnému DP.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ester plus Pozri príspevok
    Včera som podala riadne DP k DPH a dnes t.j. do termínu mi doniesli ešte jednu faktúru z mája na odpočet. Ako má vyzerať opravné priznanie? Ja som ho urobila tak, že na všetkych riadkoch sú také isté sumy ako v riadnom len na riadkoch odpočtu DPH je suma o novú faktúru vyššia. Neviem či je to tak správne alebo ešte je nutné niekde uviesť ten rozdiel oproti riadnému DP.
    Áno, je.

    Šadar je offline (nepripojený) Šadar

    Šadar
    Nemusis podavat opravne DP k DPH, kludne si ju zarad do DPH 6/2008, podla zakona o DPH sa mozes rozhodnut do ktoreho obdobia ju zaradis.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Šadar Pozri príspevok
    Nemusis podavat opravne DP k DPH, kludne si ju zarad do DPH 6/2008, podla zakona o DPH sa mozes rozhodnut do ktoreho obdobia ju zaradis.
    ak nešlo o veľkú sumu isto by som to aj ja riešila takto

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Áno, máš pravdu, dík za upozornenie. Ide o to že je to pre nás výhodnejšie si ju už teraz znížiť.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ester plus Pozri príspevok
    Áno, máš pravdu, dík za upozornenie. Ide o to že je to pre nás výhodnejšie si ju už teraz znížiť.
    Ak je to výhodnejšie, lepšie je podať Opravné DP, ako zbytočne odviesť štátu viac. Zákon OP umožňuje, tak prečo ho nevyužiť.

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    Mám podať Opravné alebo dodatočné DP k DPH ak mi jedna suma ušla o 1 Sk. Odviedla som ale správnu čiastku.
    človiečik Vladimír Ozimý
    Maxinka Pozri príspevok
    Mám podať Opravné alebo dodatočné DP k DPH ak mi jedna suma ušla o 1 Sk. Odviedla som ale správnu čiastku.
    ak je to do termínu na podanie DP tak opravné...

    bety4 je offline (nepripojený) bety4

    bety4
    Prosim Vas može sa podať opravné DP ked sa ohlásila daňova konterola ale ešte nie je podpísany protokol o danovej kontrole?
    človiečik Vladimír Ozimý
    bety4 Pozri príspevok
    Prosim Vas može sa podať opravné DP ked sa ohlásila daňova konterola ale ešte nie je podpísany protokol o danovej kontrole?
    na kontrolované obdobie určite nie
    človiečik Vladimír Ozimý
    bety4 Pozri príspevok
    dakujem a si si určite istý je to niekde v zákone o účtovníctve
    nie v zákone o účtovníctve ale v zákone 511/1992 o správe daní a poplatkov konkrétne v § 39 ods. 4 prvá veta

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    bety4 Pozri príspevok
    Prosim Vas može sa podať opravné DP ked sa ohlásila daňova kontrola ale ešte nie je podpísany protokol o danovej kontrole?
    Zrejme myslíte dodatočné daňové priznanie, lebo sa jedná o už uzatvorené obdobie po uplynutí lehoty na podanie DP za toto obdobie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.