Zavrieť

Porady

Reklamné služby pre firmu z SR v zahraničí

Dobrý deň,
prosím o radu .
Firma - združenie cestov. ruchu zo SR, platca DPH zaplatila za reklamu na výstave konanej v ČR. Následne túto sumu rozpočítala medzi ďalšie firmy, za ktoré zaplatila. Faktúru vystavila aj s DPH.
Neviem, či je to správne, keď ide o reklamu, ktorú zrealizovala firma zo SR pre firmy zo SR, ale táto je prezentovaná v ČR.
Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne.
Teším sa na odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    správne. Pri službách podľa § 15 ods. 8 je pre mňa podstatné sídlo nie miesto poskytnutia služby. T.j. je správne ak ste faktúrovali s DPH pre slovenskú spoločnosť

    vaneta je offline (nepripojený) vaneta

    vaneta
    Ja by som sa chcela opýtať, či ste faktúru (čo ste zaplatili do ČR) aj samozdaňovali?

    vaneta je offline (nepripojený) vaneta

    vaneta
    Dostali sme faktúru od ceskej firmy za to, že pre nás zorganizovali výstavy v Poľsku a Maďarsku. Faktúrovali nám náklady na zorganizovanie, alej aj letáky,nápisy,vizitky a podobne. Mám túto faktúru samozdaňovať podľa § 15 ods. 8? Oni nám faktúrovali bez DPH.
    Naša firma časť týchto nákladov zasa "refaktúruje" materskej firme do Nemecka. Refaktúrujem bez DPH?
    Prosím o radu!

    Reklamné služby pre firmu z SR v zahraničí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.