Zavrieť

Porady

Vypoved a nastup do zamestnania

Poradite mi prosim?: Pracujem na jednej verejnej vysokej skole, som neucitel. Chcem ukoncit pracovny pomer dohodou k 30.7. Nastupujem na pracovisku nam nadradenemu - rektorat. Berie sa to, ze idem na uplne ine pracovisko a musim vycerpat vsetku dovolenku? Ci sa mi moze dovolenka preniest? Nase personalistky povedali, ze sa neprenasa. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    mary17 Pozri príspevok
    Poradite mi prosim?: Pracujem na jednej verejnej vysokej skole, som neucitel. Chcem ukoncit pracovny pomer dohodou k 30.7. Nastupujem na pracovisku nam nadradenemu - rektorat. Berie sa to, ze idem na uplne ine pracovisko a musim vycerpat vsetku dovolenku? Ci sa mi moze dovolenka preniest? Nase personalistky povedali, ze sa neprenasa. Dakujem.
    Pri skončení pracovného pomeru sú povinní dovolenku preplatiť, pozri § 116.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    mary17 Pozri príspevok
    Poradite mi prosim?: Pracujem na jednej verejnej vysokej skole, som neucitel. Chcem ukoncit pracovny pomer dohodou k 30.7. Nastupujem na pracovisku nam nadradenemu - rektorat. Berie sa to, ze idem na uplne ine pracovisko a musim vycerpat vsetku dovolenku? Ci sa mi moze dovolenka preniest? Nase personalistky povedali, ze sa neprenasa. Dakujem.
    Nie je to náhodou v rámci jednej "firmy"? Predpokladám, že celá VŠ má jedno IČO...takže je to stále jedne zamestnávateľ. AK to je naozaj tak, tak by išlo iba o presun v rámci organizačnej jednotky.

    mary17 je offline (nepripojený) mary17

    mary17
    K dnesnemu dnu mam 30dni dovolenky, budem este cerpat tak asi 8 dni ..a priblizne 7 dni by mi teda mali preplatit. Skusim pozriet ake ICO maju. Blizsie je to, ze so na jednej fakulte STU a idem na ich rektorat, ale mem pocit, ze to ico bude ine a teda asi to bude ako nove zamestnanie...

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    mary17 Pozri príspevok
    K dnesnemu dnu mam 30dni dovolenky, budem este cerpat tak asi 8 dni ..a priblizne 7 dni by mi teda mali preplatit. Skusim pozriet ake ICO maju. Blizsie je to, ze so na jednej fakulte STU a idem na ich rektorat, ale mem pocit, ze to ico bude ine a teda asi to bude ako nove zamestnanie...
    Dúfam, že počítaš alikvotnú časť dovolenky za obdobie do 30.6. Pokiaľ to bude nový zamestnávateľ, dovolenku Ti musia preplatiť, pokiaľ ten istý, dovolenka Ti prechádza.

    mary17 je offline (nepripojený) mary17

    mary17
    na stranke mame uvedene ico a dic zhodne, takze dovolenku by som si mohla preniest??? nerada by som si ju dala preplatit a potom musela cely cas sediet v praci.....

    mary17 je offline (nepripojený) mary17

    mary17
    dufam aj ja, ze to priblizne dobre ratam, aj ked sa prave preto pytam, lebo toto sa mi javi ako spanielska dedina....

    mary17 je offline (nepripojený) mary17

    mary17
    ...iba sa ohlasujem, ako som dopadla... tak 4 dni pred nastupom s uz podpisanou vypovedou mi povedali, ze ak chcem prestupit, mozem si to vybavit... tak som si to vybavila. Dakujem za reakcie...

    Vypoved a nastup do zamestnania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.