Zavrieť

Porady

Nepredaná tlač

Ahojte chcem sa spýtať: firma sa zaoberá výrobou časopisu, na ktoré má nejaké náklady, ktoré účtujeme na 5xx účty, keď je časopis vyrobený zaradíme ho na 123/6xx. Začne predaj, ale na konci nám zostanú nejaké ks nepredané a tiez zostatok na 123...čo s tým zostatkom, dať to ako nedaňové náklady???
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    a prečo je to nepredané??? Z titulu že je to po termíne ktorého sa to týka...? Ja by som to bral tak ak vyslovene nedôjde ku škode tak by som to účtoval na 548 - daňový výdavok

    eha je offline (nepripojený) eha

    eha
    áno z toho dôvodu, časopis vychádza každý týždeň a vždy ku koncu predaja (čo je koniec týždňa) a stiahnu sa nepredané výtlačky....takže daňový výdavok a na 548???
    človiečik Vladimír Ozimý
    eha Pozri príspevok
    áno z toho dôvodu, časopis vychádza každý týždeň a vždy ku koncu predaja (čo je koniec týždňa) a stiahnu sa nepredané výtlačky....takže daňový výdavok a na 548???
    vychádzam z toho že v praxi sa toto bežne stáva z liekmi po expirácii...tie sa účtujú na 548 - daňový...ale myslím že by sa nič nestalo ak by ste o tom účtovali aj na 501 - ale keďže nedochádza k spotrebe vidím lepšie účet 548 - samozrejme daňový výdavok je preukázateľne vynaložený na dosiahnutie zdaniteľných príjmov. Takže musíte aj preukázať čo ste s tými novinami urobili t.j. že ste ich stiahli s obehu a čo potom pálite ich predáte do zberu???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.