Zavrieť

Porady

Dodatočné DP k dani z príjmu FO za r.2006

Ahojte poraďáci,

prosím o váš názor k tomuto :
FO /SZČO/ za rok 2006 / bol platcom DPH od 3/06-4/07/ podal daňové priznanie za rok 2006 a uplatnil skutočné výdavky. Môže podať dodatočné DP za rok 2006 a namiesto skutočných výdavkov použije paušál 40% ? Paušál je pre ňho za rok 2006 výhodnejší a v dannom roku bol platcom DPH len od 3/06-12/06 čiže nie celé zdaňovacie pbdobie? Aký máte názor môže či nie?

Díky za názor
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    no ja by som z toho titulu však videl problém úpravy základu dane podľa § 17 ods. 10, ktorý nám hovorí že máme upraviť základ dane podľa § 17 ods. 8. Tak aby si to viac neskomplikoval ako to má... Ja by som to urobil len v prípade ak by nevykazoval pohľadávky, zásoby, záväzky atď...

    dakut je offline (nepripojený) dakut

    dakut
    Ďakujem pekne Valdimír za odpoveď , ale aj tak mi to nieje celkom jasné. To znamená že ak chcem podať DDP za rok 2006 a uplatniť výdavky % musím upraviť aj základ dane v roku 2005 o pohĺadávky a teda tiež podať dodatočné DP zarok 2005??? /ide o znalca a má iba pohľadávky/ Veď predsa pohľadávky ktoré má k 31.12.05 sújeho zdaniteľným príjmom v nasledujúcom období teda v roku 2006??? Môžes mi to prosím vysvetliť nejako "po lopate"
    Dakujem pekne
    človiečik Vladimír Ozimý
    dakut Pozri príspevok
    Ďakujem pekne Valdimír za odpoveď , ale aj tak mi to nieje celkom jasné. To znamená že ak chcem podať DDP za rok 2006 a uplatniť výdavky % musím upraviť aj základ dane v roku 2005 o pohĺadávky a teda tiež podať dodatočné DP zarok 2005??? /ide o znalca a má iba pohľadávky/ Veď predsa pohľadávky ktoré má k 31.12.05 sújeho zdaniteľným príjmom v nasledujúcom období teda v roku 2006??? Môžes mi to prosím vysvetliť nejako "po lopate"
    Dakujem pekne
    ano pri bežnom režime máš pravdu. Príjmom SZČO sa stáva v čase úhrady pohľadávky. Ale ak ja mením preukazovanie výdavkov z účtovníctva na paušálne alebo naopak tak sa musím riadiť § 17 ods. 10. A ten mi hovorí že mám upraviť základ dane predchádzajúceho roku, kedy dôjde k zmene. T.j. ak v roku 2006 by ste si chceli uplatniť paušálne výdavky, potom musíte upraviť základ dane za rok 2005 podľa § 17 ods. 8 a treba skúmať či nebude treba upraviť základ dane aj roku 2006 ak v roku 2007 budete účtovať.

    Dodatočné DP k dani z príjmu FO za r.2006

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.