Zavrieť

Porady

DPH - nadmerný odpočet

Dobry den,


sme platcami DPH, na vstupe sme nakupovali materiál s DPH ale na výstupe sme nevystavili žiadnu vyšlu faktúru - pohľadávku. Podľa mňa by som mala podať nulové danové priznanie DPH vzhľadom k tomu, že nemám nárok na nadmerný odpočet z dôvodu 0,- Sk na vstupe.

Ak je to pravda, čo potom s DPH ktoru si nesmiem nárokovať, mám ju preúčtovať ako pripočitateľnu položku aby som potom mala učet 343 nulový tak ako je daňové priznanie?

Dufam, že som to zrozumiteľne napísala ak nie , dovysvetlujem ešte.

Dik :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jamajka je offline (nepripojený) jamajka

    jamajka
    To, že nemáš na výstupe DPH, lebo si nefaktúrovala, nemá na daň na vstupe žiadny vplyv. Daňové priznanie musíš podať, odpočítať si daň na vstupe, z nakúpeného materiálu, alebo tovaru a vznikne ti nadmerný odpočet, ktorý ti síce daňák nevráti, ale nabudúce daňové obdobie si ho môžeš započítať, ak ti vznikne daňová povinnosť.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Nezáleží na tom že ste nevystavili žiadnu Vyšlú faktúru, ide to do DPH. Máš nadmerný odpočet.

    DPH - nadmerný odpočet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.