Zavrieť

Porady

Kúpa osobného auta na leasing

Prajem pekný deň,
obstarali sme osobné auto na leasing ako PO. Dph si nemôžem odrátať z ceny auta, a čo DPH leasingový úrok môžem si uplatniť?
Istina+DPH zaučtujem do obstarania, zaevidovania majetku a do dlhodobého majetku a táto hodnota bude podkladom pre odpisy. Bude to správne?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    ak je majetok obstaraný formou fin. prenájmu DPH nevstupuje do obstarávacej ceny. Hovorí o tom par. 25 ods. 6 zákona o dani z príjmov.
    Pri finančnom úroku takisto nemáte nárok na odpočet dph pretože istina a úrok sa chápe ako cena služby nájmu pri ktorom nemáte nárok na odpočet podľa § 49 ods. 7 písm. a)
    Obstarávaciu cenu Vám bude tvoriť cena bez DPH + poplatok za leasingovú zmluvu + poplatok za prepis + ostatné výdavky súvisiace s obstaraním

    Jana G. je offline (nepripojený) Jana G.

    Jana G.
    Takže ak tomu dobre rozumiem, tak DPH z hodnoty auta aj z leasing.úroku bude náklad a myslím, že som to niekde čítala - bude sa to účtovať cez 568.
    Opravte ma ak nie.
    Prosím o radu: ak staviame sklad, všetky výdavky vstúpia spolu pri zaradení DHM po kolaudácii ako obstarávacia cena, pričom si uplatňujeme pri každom výdavku DPH. Čo s "maličkosťami" - nejaké konzoly a drobnosti, ktoré nie sú nutnou súčasťou stavby a na ktoré máme teraz pred kolaudáciou výdavky. Môžu ísť ako spotr. materiál hneď do nákladov, alebo tvoria súčasť OC? Veľká vďaka...

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    ak firma s.r.o. nie je platcom dph a kupila osob.automobil na leasing na splatk.kal.ma rozpis dph, aka je OC? s dph?

    Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

    žena Zuzanak1
    ahojte. mám otázočku. DPH z 1.zvýšenej splátky neuplatnená z osobného auta, účtovaná na 548 - sa k 31.12. má časovo rozlíšiť alebo nie ? d.

    Kúpa osobného auta na leasing

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.