Zavrieť

Porady

fakturácia z tretieho štátu, krajina pôvodu EU, čo s DPH ?

Dobrý deň,
mám nasledovný problém: dostala som faktúru z Kóree na kompresor, nemám žiadne JCD, colný dlh sme neplatili. Zistila som, že tento kompresor bol vyrobený v Belgicku, odtiaľ nám bol dovezený. Mám si zohnať doklad o krajine pôvodu kompresora a samozdaniť v priznaní DPH ? Alebo mám postupovať iným spôsobom ?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mel je offline (nepripojený) mel

    mel
    Ja účtujem nákup tovaru z Kóree, ale môjho dodávateľa
    zastupuje daňový zástupca v Nemecku a mám uvedené
    na doklade jeho IČ DPH. A potom robím samozdanenie.

    pekný deň

    AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

    stále sa učím AlenockaS
    Ahoj Mel,

    prípad ktorý spomínaš mi je jasný, tak účtujem aj ja, ale vec na ktorú som sa pýtala je len fakturácia z Kóree, ale tovar bol vyrobený v Belgicku a odtiaľ dovezený cez ČR na Slovensko. A keďže bol tovar dovezený z EU, nemám o prevoze žiadny doklad. Teda nemôžem to samozdaniť, myslím, že potrebujem minimálne doklad o pôvode tovaru, hmm ?
    človiečik Vladimír Ozimý
    AlenockaS Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    mám nasledovný problém: dostala som faktúru z Kóree na kompresor, nemám žiadne JCD, colný dlh sme neplatili. Zistila som, že tento kompresor bol vyrobený v Belgicku, odtiaľ nám bol dovezený. Mám si zohnať doklad o krajine pôvodu kompresora a samozdaniť v priznaní DPH ? Alebo mám postupovať iným spôsobom ?

    Ďakujem
    no aj ta Korejská spoločnosť by mala používať belgické identifikačné číslo...nejde predsa o dovoz nemáte ako clo a DPH platiť...každopádne by malo ísť podľa mňa o intrakomunitárne dodanie tovaru. Doklad v tomto prípade nepotrebujete stačí ak viete preukázať že vy ste platiteľ dodávateľ je platiteľ a tovar je dovezený do tuzemska a to viete predsa preukázať prijatím na sklad nie?

    AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

    stále sa učím AlenockaS
    z faktúry nie je jasné, či je kórejská spoločnosť registrovaná v Belgicku pre DPH, ale ďakujem za tip, pokúsim sa to zistiť.

    fakturácia z tretieho štátu, krajina pôvodu EU, čo s DPH ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.