Zavrieť

Porady

SZCO, DPH a osobny automobil

Dobry den prajem,
SZCO platca DPH zakupil osobny automobil na leasing. Kedze je to osobne auto narok na odpocet dph nema. Ako je to ale s vydavkami suvisiacimi s autom - benzin, oprava atd..?? treba tieto vydavky resp. DPH k tymto vydavkom nejako kratit ak by pouzil auto aj na sukromne ucely??
auto je zakupene na leasing v eur. co dph zo splatok - je ta splatka sluzba alebo ako sa to berie?? kazdy mesiac chodi faktura v eur aj s vycislenou dph.
dakujem.
B.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Alena Šimová
    ak toto auto použije aj na súkromné účely, treba krátiť vstup DPH. ale osobne by som krátila iba DPH z PHM. Ale potom pozor na odpis auta, ten tiež nie je v tom prípade v plnej výške. Čo sa týka DPH zo splátok, nie je nárok na odpočet DPH, ale je VOZD.
    človiečik Vladimír Ozimý
    babs Pozri príspevok
    Dobry den prajem,
    SZCO platca DPH zakupil osobny automobil na leasing. Kedze je to osobne auto narok na odpocet dph nema. Ako je to ale s vydavkami suvisiacimi s autom - benzin, oprava atd..?? treba tieto vydavky resp. DPH k tymto vydavkom nejako kratit ak by pouzil auto aj na sukromne ucely??
    auto je zakupene na leasing v eur. co dph zo splatok - je ta splatka sluzba alebo ako sa to berie?? kazdy mesiac chodi faktura v eur aj s vycislenou dph.
    dakujem.
    B.
    1) Daňovým výdavkom je výdavok na dosiahnutie zdaniteľných príjmov. T.j ak automobil použijete na súkromné účely tak aj náklady súvisiace s prevádzkou tohto motorového vozidla musíte krátiť v pomere podnikanie/súkromie, t.j. opravy, PHL, poistenie, odpisy atď...
    2) čo sa týka DPH vychádzate z ustanovenia § 49 ods. 5. T.j. nárok na odpočet dane pri jednotlivých poskytnutých službách máte len v pomere v akom ste využili na podnikanie.

    zerox je offline (nepripojený) zerox

    zerox
    Som len zaciatocnik, ked som v priebehu roka pouzil auto aj na sukromne ucely, staci to spravit na konci roka - kratenie nakladov? A DPH vydavky kedy? dakujem za odpoved.
    Alena Šimová
    výdavky stačí krátiť na konci roka, ale DPH by som dala koeficient vtedy, keď som ho prvý krát použila na súkromné účely. Ale v tom prípade nielen DPH z PHM, ale aj z ostatných nákupov na toto auto.

    zerox je offline (nepripojený) zerox

    zerox
    Dakujem za rychlu odpoved Neviem ako to robit s tou DPH, PHM jasne, ale ostatne nakupy s dph mam zobrat vsetky doterajsie nakupy na auto alebo len nakupy v konkretnom stvrtroku podla koeficientu v danom stvrtroku?
    dph platim stvrtrocne

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    babs Pozri príspevok
    Dobry den prajem,
    SZCO platca DPH zakupil osobny automobil na leasing. Kedze je to osobne auto narok na odpocet dph nema. Ako je to ale s vydavkami suvisiacimi s autom - benzin, oprava atd..?? treba tieto vydavky resp. DPH k tymto vydavkom nejako kratit ak by pouzil auto aj na sukromne ucely??
    auto je zakupene na leasing v eur. co dph zo splatok - je ta splatka sluzba alebo ako sa to berie?? kazdy mesiac chodi faktura v eur aj s vycislenou dph.
    dakujem.
    B.
    Moze si SZCO , neplatca DPH kupit verziu N1, aj ked si neuplatni odpocet kedze nie je platca, ma vsak vyhodnu ponuku od leasingovej spolocnosti na taketo auto

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mirhu Pozri príspevok
    Moze si SZCO , neplatca DPH kupit verziu N1, aj ked si neuplatni odpocet kedze nie je platca, ma vsak vyhodnu ponuku od leasingovej spolocnosti na taketo auto
    Môže, samozrejme, že môže.

    erika_H je offline (nepripojený) erika_H

    erika_H
    Ahojte prosím Vás,ako je to s odpočtom DPH pri oprave firemného osobného automobilu (na lizing)?
    Opravovali nám automobil kúpený na lízing,faktúra je s DPH.
    Máme nárok na odpočet DPH (aj keď sa jedná o osobný automobil)?
    Ďakujem moc

    erika_H je offline (nepripojený) erika_H

    erika_H
    erika_H Pozri príspevok
    Ahojte prosím Vás,ako je to s odpočtom DPH pri oprave firemného osobného automobilu (na lizing)?
    Opravovali nám automobil kúpený na lízing,faktúra je s DPH.
    Máme nárok na odpočet DPH (aj keď sa jedná o osobný automobil)?
    Ďakujem moc
    posúvam

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    erika_H Pozri príspevok
    Ahojte prosím Vás,ako je to s odpočtom DPH pri oprave firemného osobného automobilu (na lizing)?
    Opravovali nám automobil kúpený na lízing,faktúra je s DPH.
    Máme nárok na odpočet DPH (aj keď sa jedná o osobný automobil)?
    Ďakujem moc
    Áno, v §49 odst.7 obmedzenie pri opravách OA nie je.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.