Zavrieť

Porady

Ovčí syr (originál) - hľadám dodávateľa

Naša rodina zbožňuje ovčí syr. Kupujeme ho v obchode, v kolibkách popri ceste, ale akosi si nevieme pochutiť. Spomíname si z mladosti na výbornú chuť syra, ktorý občas priniesol známy z ciest po Slovensku. Nám dostupný ovčí syr sa mu len ťažko vyrovná. Chceli by sme si znovu pochutiť na výbornom ovčom syre. Prosím, poraďte nám , kde takýto dobrý syr kúpiť.
Usporiadat
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Neviem odkiaľ si, ale výborný je zo Zázrivej. Predávajú ho na rôznych miestach (Strečno, Carrefour Žilina).
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
kathy_smal kathy_smal

kathy_smal je offline (nepripojený) kathy_smal

Ja som z Liptova a tu je ovci syr na kazdom kroku, najlepsi je priamo zo salasa.
1 0
juskoj juskoj

juskoj je offline (nepripojený) juskoj

Som z Bratislavy. Môžeš upresniť, kde v Zázrivej? Poznám syr zo Strečna, ale to nie je ono. Mám namysli, aký sa robieval priamo na salašoch.
0 0
juskoj juskoj

juskoj je offline (nepripojený) juskoj

Prosím ťa , tak skús nejaký konkrétny salaš.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
salaš za donovalmi /od BA/ - pred liptovskou osadou - vynikajúci ovčí syr
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Naschmarkt, Viedeň
0 0
juskoj juskoj

juskoj je offline (nepripojený) juskoj

Dovolenkujeme v Mýte pod Ďumbierom tak najlepšie v blízkom okolí,ak by mal niekto tip. Ale môže byť aj Liptovská Osada,ale je to pri ceste? Kde?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ak dovolenkujete , tak sa treba spýtať domácich , určite poradia , tam sú milí ľudia .
0 0
juskoj juskoj

juskoj je offline (nepripojený) juskoj

Máš pravdu. Domáci sú dobrý typ. Bol to momentálny nápad inšpirovaný našimi chúťkami.
0 0
juskoj juskoj

juskoj je offline (nepripojený) juskoj

Domáci veľmi nepomohli, ale kto hľadá, zvyčajne nájde. Skúsili sme žinčicu a syr zo Zázrivej a Liptovskej Osady, ktorý vyrábajú v Liptovskej Lužnej . Obidva sa dali. Najnovší poznatok – Liptov, Orava a stredné Slovensko je plné ovčieho syra. Rôzneho.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
juskoj Pozri príspevok
Som z Bratislavy. Môžeš upresniť, kde v Zázrivej? Poznám syr zo Strečna, ale to nie je ono. Mám namysli, aký sa robieval priamo na salašoch.
No tak ak si z Bratislavy, navštív tento salaš, je to v podstate biofarma (mapka je v prílohe). Prevádzkujú to horniaci a na Záhorí dokázali vykúzliť kus Liptova aj so svojim typickým dialektom. Výborné tradičné jedlá (300 gr. porcie), k tomu žinčica, šikovná a ochotná obsluha, predaj všetkých možných salašníckych výrobkov, teda i ovčieho syra, ktorý vyrábajú priamo na farme. Majú tam náučný chodník, pieskovisko, hojdačky a pod. pre deti. Voľne sa tam popásajú ovečky a zjavne sú naučené na návštevníkov, pretože natŕčajú hlavy a vyžadujú škrabkanie za ušami, majú tam aj kozy a koníky, tie sú však v ohradách.
na salaš.jpg  
0 0
cutorka cutorka

cutorka je offline (nepripojený) cutorka

Výborný ovčí syr a žinčica - salaš v Udiči - Maríkovská dolina - medzi Púchovom a Považskou Bystricou, syr priamo na salaši.
0 0
elpka elpka

elpka je offline (nepripojený) elpka

žena vo svete mužov
Výborný ovčí syr, kúpiš na salaši v dedinke Lietavská Svinná, je to smer zo Žiliny-Rajecké Teplice. Salaš je v dedine na ľavo kúsok nad skanzenom.
0 0
manus manus

manus je offline (nepripojený) manus

Som kto som :-)
My chodíme na fantastický ovčí syr na salaš Krajinka, v smere od Žiliny pred Ružomberkom. Je tam aj reštaurácia, vždy sa zastavíme aj v nej na halušky s čerstvou bryndzou,,,mňaaaam. Naposledy sme tam boli v piatok . Ale vždy je tam plno, zo všetkých kútov Slovenska, aj cezpoľní. -aj o tom môže svedčiť kvalita salaša a ich výrobkov
0 0
babijanka babijanka

babijanka je offline (nepripojený) babijanka

žena v strednom veku-srandistka ...viac
No,ale ste mi narobili chúťky, taký fajný čerstvý, že až vŕzka pod zubami, posolený, opaprikovaný a s nakrájanou mladou cibuľkou
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
manus Pozri príspevok
My chodíme na fantastický ovčí syr na salaš Krajinka, v smere od Žiliny pred Ružomberkom. Je tam aj reštaurácia, vždy sa zastavíme aj v nej na halušky s čerstvou bryndzou,,,mňaaaam. Naposledy sme tam boli v piatok . Ale vždy je tam plno, zo všetkých kútov Slovenska, aj cezpoľní. -aj o tom môže svedčiť kvalita salaša a ich výrobkov
Reštaurácia je zaujmavá aj tým, že cez sklo je vidieť maštaľ s ovečkami. A skutočne dávam súhlas k perfektnej kuchyni.
Krásne prostredie, čistota pri predaji výrobkov, jednoducho suuuuper.
Dúfam, že píšeme o rovnakom salaši.
0 0
Dubak2000 Dubak2000

Dubak2000 je offline (nepripojený) Dubak2000

manus Pozri príspevok
My chodíme na fantastický ovčí syr na salaš Krajinka, v smere od Žiliny pred Ružomberkom. Je tam aj reštaurácia, vždy sa zastavíme aj v nej na halušky s čerstvou bryndzou,,,mňaaaam. Naposledy sme tam boli v piatok . Ale vždy je tam plno, zo všetkých kútov Slovenska, aj cezpoľní. -aj o tom môže svedčiť kvalita salaša a ich výrobkov
suhlas, Krajinka je super. Ja sice moc syra nejem, ale nakupujem tam pre kolegov z Prahy. A uz niekedy kupujem slusne mnozstvo, takze asi chuti
Link : http://www.salas.badas.sk/
0 0
gogina gogina

gogina je offline (nepripojený) gogina

manus Pozri príspevok
My chodíme na fantastický ovčí syr na salaš Krajinka, v smere od Žiliny pred Ružomberkom. Je tam aj reštaurácia, vždy sa zastavíme aj v nej na halušky s čerstvou bryndzou,,,mňaaaam. Naposledy sme tam boli v piatok . Ale vždy je tam plno, zo všetkých kútov Slovenska, aj cezpoľní. -aj o tom môže svedčiť kvalita salaša a ich výrobkov
Je to fakt výborný syr, jeden z najlepších v okolí ale aj najrahší.Je špicovíííí
0 0
manus manus

manus je offline (nepripojený) manus

Som kto som :-)
babijanka Pozri príspevok
No,ale ste mi narobili chúťky, taký fajný čerstvý, že až vŕzka pod zubami, posolený, opaprikovaný a s nakrájanou mladou cibuľkou
Pre mňa prosím aj troška mletého korenia
0 0
babijanka babijanka

babijanka je offline (nepripojený) babijanka

žena v strednom veku-srandistka ...viac
manus Pozri príspevok
Pre mňa prosím aj troška mletého korenia
Neodolala som a kúpila som si aspoň malý kúsok, údajne bol dovezený z Veľkého Krtíša, no priznám sa že nebol až tak fajný, pretože ak je syr čerstvý, mal by až vŕzgať pod zubami, no tento nebol až tak fajn. Ale aj napriek tomu som si pochutnala.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať