Zavrieť

Porady

DPH ????

Ahojte, mam malý problém z uplatnením DPH. Prišla nám zahraničná FA ( v rámci EU )za služby, táto FA bola neskoro uhradenená a faktúrujú nám polatok 6 EUR za omeškabnie platby. V takomto prípade si mám právo uplatniť z tejto sumy DPH ( intrakomunitárny obchod). Ďakujem
Usporiadat
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
SusieQ Pozri príspevok
Ahojte, mam malý problém z uplatnením DPH. Prišla nám zahraničná FA ( v rámci EU )za služby, táto FA bola neskoro uhradenená a faktúrujú nám polatok 6 EUR za omeškabnie platby. V takomto prípade si mám právo uplatniť z tejto sumy DPH ( intrakomunitárny obchod). Ďakujem
Má to sankčný charakter. Nie je to predmetom dane.


A akú DPH tam chcete uplatniť ? Veď tam žiadna nie je.
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
nejde o predmet dane. Ide o poplatok to nie je v tomto prípade ani poskytnutie služby ani dodanie tovaru...takže s DPH nič nerobíte
0 0
karinka20 karinka20

karinka20 je offline (nepripojený) karinka20

Ahojte!
Poradte mi prosím! Ak mi dodá stavebné práce český živnostník bez IČ DPH a aj som platca DPH uvádzam to niekde v priznaní k DPH?
Český živnostník pracuje u mňa na stavbe v SR.
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

karinka20 Pozri príspevok
Ahojte!
Poradte mi prosím! Ak mi dodá stavebné práce český živnostník bez IČ DPH a aj som platca DPH uvádzam to niekde v priznaní k DPH?
Český živnostník pracuje u mňa na stavbe v SR.
Samozdanenie-§15/2 a §69/2.Zahr. osoba je v § 5/1 a teda je to aj český živn. bez diča.
V DP je to r. 9 a 10 -vystup, a r. 19 ak máte nejaký narok na odpočet vstupovej dane.
0 0
karinka20 karinka20

karinka20 je offline (nepripojený) karinka20

Ďakujem pekne za odpoveď!
0 0
katarina26 katarina26

katarina26 je offline (nepripojený) katarina26

Robíte niekto prosím aj českú DPH?
0 0
katarina26 katarina26

katarina26 je offline (nepripojený) katarina26

Mam firmu v ČR - stavebné práce. Som platca DPH v ČR. Robia mi na stavbe v ČR slovenskí živnostníci-neplatci DPH. Uvádzate to niekde do českého priznanie k DPH?
Ak s tým mate niekto skúsenosť,poraďte prosím.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
katarina26 Pozri príspevok
Mam firmu v ČR - stavebné práce. Som platca DPH v ČR. Robia mi na stavbe v ČR slovenskí živnostníci-neplatci DPH. Uvádzate to niekde do českého priznanie k DPH?
Ak s tým mate niekto skúsenosť,poraďte prosím.
Pre dodavateľa - registrovaného pre daň mimo ČR:
základná sadzba dane r230 povinnosť
............................. r330 odpočet

Pre neregistrovaného - neplatiteľa: prísp. 11
Naposledy upravil Milan Benka : 24.07.08 at 09:25 Dôvod: oprava a doplnenie
0 0
katarina26 katarina26

katarina26 je offline (nepripojený) katarina26

Mozem odpočítat daň, keď dodavatel nie je platca?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
katarina26 Pozri príspevok
Mozem odpočítat daň, keď dodavatel nie je platca?
Ide o prenos daňovej povinnosti - áno, môžte.

Ak dodávateľ nie je registrovaný pre daň v SR potom
sú to riadky 270 a 350.
0 0
katarina26 katarina26

katarina26 je offline (nepripojený) katarina26

Osoba ktorá mi poskytuje službu - stavebné práce na mojej stavbe v ČR nie je registrovaná pre DPH ani v SR ani v ČR.
?????
0 0
katarina26 katarina26

katarina26 je offline (nepripojený) katarina26

A aky sofrware použivate pre spracovanie DPH? Je dobrý?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
katarina26 Pozri príspevok
Osoba ktorá mi poskytuje službu - stavebné práce na mojej stavbe v ČR nie je registrovaná pre DPH ani v SR ani v ČR.
?????
Podstatné je aby to bola zahraničná osoba z pohľadu českého zákona. Teda slovenská SZČO - neplatiteľ DPH ( nie česká SZČO ).
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
katarina26 Pozri príspevok
A aky sofrware použivate pre spracovanie DPH? Je dobrý?
Nevyrovná sa Omege ( na slov. podmienky ), ale postačuje. Hlavne po posledných úpravach.
0 0
iva iva

iva je offline (nepripojený) iva

ALBO Pozri príspevok
Samozdanenie-§15/2 a §69/2.Zahr. osoba je v § 5/1 a teda je to aj český živn. bez diča.
V DP je to r. 9 a 10 -vystup, a r. 19 ak máte nejaký narok na odpočet vstupovej dane.
Prosím o vysvetlenie môjho prípadu.
Slovenská stav.firma - platba DPH. Robí úpravy stavieb na Slovensku. Subdodávateľsky pre ňu robia rôzne firmy slovenské aj české. Tie české doteraz vždy mali také, ktoré boli platcami DPH v ČR. Takže som v tom prípade robila "samozdanenie". Teraz prvýkrát májú dodávateľa materiálu aj prác z ČR, ktorý nie je platca DPH v Čechách (jedná sa o sumu cca 60.000 Kč). Nie som si istá, čo s tým treba urobiť. Bola som presvedčená, že v tomto prípade žiadnu DPH v samotnom priznaní nedopočítavam.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
iva Pozri príspevok
Prosím o vysvetlenie môjho prípadu.
Slovenská stav.firma - platba DPH. Robí úpravy stavieb na Slovensku. Subdodávateľsky pre ňu robia rôzne firmy slovenské aj české. Tie české doteraz vždy mali také, ktoré boli platcami DPH v ČR. Takže som v tom prípade robila "samozdanenie". Teraz prvýkrát májú dodávateľa materiálu aj prác z ČR, ktorý nie je platca DPH v Čechách (jedná sa o sumu cca 60.000 Kč). Nie som si istá, čo s tým treba urobiť. Bola som presvedčená, že v tomto prípade žiadnu DPH v samotnom priznaní nedopočítavam.
Dodáva materiál ako tovar, alebo fakturuje vykonané stavebné práce (už vrátane hodnoty materiálu) ?
Popíšte presnejšie tú fakturáciu.
0 0
iva iva

iva je offline (nepripojený) iva

benka Pozri príspevok
Dodáva materiál ako tovar, alebo fakturuje vykonané stavebné práce (už vrátane hodnoty materiálu) ?
Popíšte presnejšie tú fakturáciu.
"dodanie a montáž kovových roštov"

vďaka za ochotu, Benka
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
iva Pozri príspevok
"dodanie a montáž kovových roštov"

vďaka za ochotu, Benka

Miesto dodania SR (§13/1b . Osobou povinnou platiť daň je slov. firma (§69/2).
Pri uvedenom plnení Vám vzniká právo na odpočet dane. Kľudne si ho môžete uplatniť.
0 0
iva iva

iva je offline (nepripojený) iva

benka Pozri príspevok
Miesto dodania SR (§13/1b . Osobou povinnou platiť daň je slov. firma (§69/2).
Pri uvedenom plnení Vám vzniká právo na odpočet dane. Kľudne si ho môžete uplatniť.
Neviem, či tomu správne rozubiem. Prepočím kurzom nbs Kč na Sk (napr. 60.000x 1,3 = 78.000 Sk. Z toho je DPH 19% 14.820 Sk. Tú si môžem odpočítať ? Teda celkovú DPH budem mať o túto sumu nižšiu ? Aj keď ten český dodávateľ nie je platca DPH?
Ako by to bolo, keby dodali napr. len tovar, alebo len prácu ?
0 0
katarina26 katarina26

katarina26 je offline (nepripojený) katarina26

Dakujem za cenné rady poraďák Benka! Krasny deň!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať