Zavrieť

Porady

DPH v JÚ

Dobrý deň,
účtujem JÚ. Mám blok z ERP z Maďarska z Tesca. Tento bloček prepočítam kurzom NBS.
Ak je klient neplatca DPH, tak celú sumu dám do VOZD, však?
Ale keď je platca DPH, tak ako zaúčtujem DPH z MR, čo je na bločku?
A pri faktúre u platcu DPH u odberatela aj dodavatela pri dodaní tovaru z MR alebo ČR ide o samozdanenie?
Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    Ejo Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    účtujem JÚ. Mám blok z ERP z Maďarska z Tesca. Tento bloček prepočítam kurzom NBS.
    Ak je klient neplatca DPH, tak celú sumu dám do VOZD, však?
    Ale keď je platca DPH, tak ako zaúčtujem DPH z MR, čo je na bločku?
    A pri faktúre u platcu DPH u odberatela aj dodavatela pri dodaní tovaru z MR alebo ČR ide o samozdanenie?
    Ďakujem za odpoveď.
    ak platiteľ DPH na SK nadobudne tovar z iného členského štátu Európskej únie, nadobudne ho bez dane... a má povinnosť samozdaniť plnenie.

    Ak je na doklade maďarská DPH, táto nie je odpočítateľná, VOZD je celá suma. Ale podnikateľ - platiteľ DPH by mal "rozmýšľať" a nemiešať hrušky s jablkami: Buď nakupujem v zahraničí (EÚ) ako turista - t.j. nakupujem s daňou, alebo nakupujem ako podnikateľ, platiteľ DPH - t.j. nakupujem bez DPH a na doklade je moje IČ DPH v SK, pod ktorým mi je tovar alebo služba dodaná...

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Moni, skús nakúpiť v Tescu v zahraničí ako podnikateľ. Aj v tuzeskom Tescu nakupujú podnikatelia. Tu im stačí doklad z ERP. AJ v zahraničí ho dostanú ...........a nikto sa s nimi dalej nebaví o nejakom DPH a môžem ukazovať aj 10 kartičiek

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Ak som dobre pochopila, u neplatcu DPH celý bloček z MR do VOZD. Ale ešte stále som sa nedozvedela, ako to je s bločkom z MR u platcu DPH. Ako zaúčtovať?
    Monika Kováčová
    Ejo Pozri príspevok
    Ak som dobre pochopila, u neplatcu DPH celý bloček z MR do VOZD. Ale ešte stále som sa nedozvedela, ako to je s bločkom z MR u platcu DPH. Ako zaúčtovať?
    Druhy odstavec prva veta v mojej odpovedi prisp. č. 2

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.