Zavrieť

Porady

PHM a prefaktuovanie s DPH?

zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

SR SZCO č.1 robí medzinárodnú kamionovú prepravu pre SR SZCO č.2,ktorý mu poskytuje svoju kartu na tankovanie.SZCO č.2 mu prekaturoval tankovanie nafty v Bulharsku s DPH? Je to správne? Má márok na odpočet SZCO č.1?
Ďakujem
Naposledy upravil zhv : 23.07.08 at 07:26
Usporiadat
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

Prosím poradí mi niekto?
0 0
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

posúvam......
0 0
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

Môže to fakturovať s DPH ,keď je to vlastne nákup nafty z Bulharska? Mal už niekto s týmto skúsenosť?
0 0
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

posúvam,nikto sa nenajde,kto poradí??
0 0
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

Mám ju uplatniť na vstupe?
0 0
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

??????????????
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

zhv Pozri príspevok
SR SZCO č.1 robí medzinárodnú kamionovú prepravu pre SR SZCO č.2,ktorý mu poskytuje svoju kartu na tankovanie.SZCO č.2 mu prekaturoval tankovanie nafty v Bulharsku s DPH? Je to správne? Má márok na odpočet SZCO č.1?
Ďakujem
má SZČO 2 povolenie na predaj pohonných hmôt? Tento vzájomný obchodný vzťah je veľmi neobvyklý, riešenie vidím v úprave ceny za prepravu zníženej o poskytnuté pohonné hmoty - podložiť zmluvou.
Naposledy upravil Monika Kováčová : 23.07.08 at 16:14
0 0
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

Tvoj názor ma trošku mrzí,chcela som len poradiť,no nie ZNEUŹÍVA´T VEDOMOSTI VáS PORADÁKOV. Podnikatelia vymýšĺajú a fakturuju ako sa im páči.
Ale aj tak ďakujem za radu.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

zhv Pozri príspevok
Tvoj názor ma trošku mrzí,chcela som len poradiť,no nie ZNEUŹÍVA´T VEDOMOSTI VáS PORADÁKOV. Podnikatelia vymýšĺajú a fakturuju ako sa im páči.
Ale aj tak ďakujem za radu.
môj názor nech ťa nemrzí, to si si prečítala odkaz pod podpisom... a ten sa týka príspevkov úplne iného typu...

ja som len odpovedala na tvoju otázku.
0 0
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

ale sme tu preto,aby sme si pomáhali,však ani jeden z nás nemôže existovať bez študovania zákonov ...........
0 0
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

A naozaj niekto sa pýta na úplne banálne veci, napíše,že je začiatočník a je spokojný so sebou.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

zhv Pozri príspevok
ale sme tu preto,aby sme si pomáhali,však ani jeden z nás nemôže existovať bez študovania zákonov ...........
áno...
vráťme sa k tvojmu problému: podľa mňa ten vzájomný vzťah nie je správny, podnikateľ č. 1 by mal svoju cenu znížiť o pohonné hmoty poskytnuté podnikateľom č. 2 :

prečo? podnikateľ č. 2 na tomto obchode stráca min. sumu DPH, ktorú musí odviesť štátu a okrem toho nemyslím si, že môže fakturovať predaj pohonných hmôt (pravdepodobne nemá na to licenciu)
Naposledy upravil Monika Kováčová : 23.07.08 at 16:29
0 0
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

FA je vystavená a SZCO 2 tvrdí ,že má pravdu,tak sa s ním nedohodneme.Zatial ju na vstupe neuplatním a dám dotaz na DRSR,
potom podám dodatočné DP DPH.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

zhv Pozri príspevok
FA je vystavená a SZCO 2 tvrdí ,že má pravdu,tak sa s ním nedohodneme.Zatial ju na vstupe neuplatním a dám dotaz na DRSR,
potom podám dodatočné DP DPH.
kľudne ju uplatni, spĺňaš všetky podmienky na uplatnenie DPH u podnikateľa č. 1:
Podnikateľ č. 2 keď už chce tratiť na tomto obchode, tak musí fakturovať s daňou.
0 0
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

Vraj medzi podnikatelmi je to normálne,že tankujú na inú SZCO a potom si to prefakturujú.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

zhv Pozri príspevok
Vraj medzi podnikatelmi je to normálne,že tankujú na inú SZCO a potom si to prefakturujú.
ale zákon o DPH pojem "prefakturácia" nepozná. Iba dodanie tovaru. Ja sa pýtam, či má na to oprávnenie.
Okrem iného, bežné to určite nieje. Robím nejakých prepravcov a ešte som sa s takým niečím nestretla.
0 0
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

ermon Pozri príspevok
kľudne ju uplatni, spĺňaš všetky podmienky na uplatnenie DPH u podnikateľa č. 1:
Podnikateľ č. 2 keď už chce tratiť na tomto obchode, tak musí fakturovať s daňou.


práveže tratí na tom SZCO 1.,lebo Szco 2,0. mu dopočítal DPH na tankovanie.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

zhv Pozri príspevok
[/color]

práveže tratí na tom SZCO 1.,lebo Szco 2,0. mu dopočítal DPH na tankovanie.
netratí, pretože mu ju DÚ vráti
0 0
zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

ale ked to DÚ neuzná?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

pozrieme sa na to cez zákon:
§ 49 Odpočítanie dane platiteľom:
(1) Právo odpočítať daň z tovaru alebo zo služby vzniká platiteľovi v deň, keď pri tomto tovare alebo službe vznikla daňová povinnosť.

(2) Platiteľ môže odpočítať od dane, ktorú je povinný platiť, daň z tovarov a služieb, ktoré použije na účely svojho podnikania dodávky tovarov a služieb ako platiteľ s výnimkou podľa odsekov 3 a 7. Platiteľ môže odpočítať daň, ak je daň

a) voči nemu uplatnená iným platiteľom v tuzemsku z tovarov a služieb, ktoré sú alebo majú byť platiteľovi dodané,
b) ním uplatnená zo služieb a z tovarov dodaných s inštaláciou alebo montážou dodávateľom alebo na jeho účet, pri ktorých je povinný platiť daň podľa § 69 ods. 2 až 4 a ním uplatnená z tovaru, pri ktorom je povinný platiť daň podľa § 69 ods. 7,
c) ním uplatnená pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu podľa § 11 a § 11a,
d) zaplatená správcovi dane v tuzemsku pri dovoze tovaru.

§ 51
Uplatnenie práva
na odpočítanie dane


(1) Právo na odpočítanie dane podľa § 49 môže platiteľ uplatniť, ak

a) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. a) má faktúru od platiteľa vyhotovenú podľa § 71,
b) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) je daň uvedená v záznamoch podľa § 70,
c) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. c) má faktúru od dodávateľa z iného členského štátu a v prípade premiestnenia tovaru platiteľa z iného členského štátu do tuzemska doklad o premiestnení tovaru,
d) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. d) má dovozný doklad potvrdený colným orgánom, v ktorom je platiteľ uvedený ako príjemca alebo dovozca.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať