Zavrieť

Porady

stravné lístky

Ahojte poráďaci,
potrebovali by sme poradiť:
manžel začal podnikať, ako je to so stravnými lístkami? Zamestnancov nemá, má nárok na stravné lístky? Ako si ich potom zaúčtuje?
Ďakujeme
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    tatiana007 Pozri príspevok
    Ahojte poráďaci,
    potrebovali by sme poradiť:
    manžel začal podnikať, ako je to so stravnými lístkami? Zamestnancov nemá, má nárok na stravné lístky? Ako si ich potom zaúčtuje?
    Ďakujeme
    Nárok má.

    Daj si do vyhadávania stravné lístky a nájde ti to kvantum tém na tvoju otázku.
    ďakujem, skúsim.
    a ešte otázka, výdajky zo skladu musia byť očíslované podľa dátumu? napr. výdajku č.52 mám vyhotovenú 26.7. a ďalej výdajku č.76 vyhotovenú 15.5.?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    tatiana007 Pozri príspevok
    ďakujem, skúsim.
    a ešte otázka, výdajky zo skladu musia byť očíslované podľa dátumu? napr. výdajku č.52 mám vyhotovenú 26.7. a ďalej výdajku č.76 vyhotovenú 15.5.?
    No takéto číslovanie je proti logike. A navodzuje dojem, že sa niečo dorábalo dodatočne v skladovej evidencii.
    nie je to proti logike. pretože mám program alfu a tá si spätne pamätá stav zásob k tomu a k tomu dňu. no a príde mi zákazník, ktorý vezme tovar, ale ešte mi ho nevyplatí, pretože v priebehu mesiaca bude niečo brať a faktúru mu vystavím už konečnú. ale predsa výdaj si musím spraviť. no a do tej jednej výdajky potom už len dopisuje ďaľší tovar..
    rozumieš?
    dala som si do vyhľadávača stravné lístky, no odpoveď na moju otázku som nenašla..

    cactus je offline (nepripojený) cactus

    nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac cactus
    tatiana007 Pozri príspevok
    Ahojte poráďaci,
    potrebovali by sme poradiť:
    manžel začal podnikať, ako je to so stravnými lístkami? Zamestnancov nemá, má nárok na stravné lístky? Ako si ich potom zaúčtuje?
    Ďakujeme
    napríklad tu:

    http://www.porada.sk/t86154-stravne-listky.html

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    tatiana007 Pozri príspevok
    dala som si do vyhľadávača stravné lístky, no odpoveď na moju otázku som nenašla..

    http://www.porada.sk/781459-post6.html
    http://www.porada.sk/t47947-stravne-...uctovanie.html
    http://www.porada.sk/t84839-szco-a-stravne.html
    smith ďakujem
    takže si môžem objednať stravné lístky na celý mesiac a zaúčtovať to do VOZD, a môžem celých 100%, že?
    no a čo hovoríš na tie výdajky?
    Alena Šimová
    tatiana007 Pozri príspevok
    nie je to proti logike. pretože mám program alfu a tá si spätne pamätá stav zásob k tomu a k tomu dňu. no a príde mi zákazník, ktorý vezme tovar, ale ešte mi ho nevyplatí, pretože v priebehu mesiaca bude niečo brať a faktúru mu vystavím už konečnú. ale predsa výdaj si musím spraviť. no a do tej jednej výdajky potom už len dopisuje ďaľší tovar..
    rozumieš?
    dala som si do vyhľadávača stravné lístky, no odpoveď na moju otázku som nenašla..
    v tom prípade by som robila radšej samostatné výdajky s aktuálnymi dátumami.

    Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

    Lucinka23
    Ahojte poraďáci, potrebovala by som poradiť.
    Robím účtovníctvo SZČO - prevádzka potravín, kde je možnosť platiť stravnými lístkami. Majiteľ prevádzky však odmieta uzatvoriť zmluvy s danými spoločnosťami a lístky, ktoré získa v rámci tržby využíva na nákup nového tovaru napr. v TESCU, CBA a pod. Podľa mňa nie je tento postup správny! Prosím Vás ak sa mylím, vyveďte ma z omylu. A tiež vás prosím o radu ako to zúčtovávať. Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.