Zavrieť

Porady

Povinnost predlozit danove priznanie/uctovnu uzavierku s.r.o na obchodny register?

zdravim vas,
vie mi prosim niekto poradit,co a kam mam odniest?znamy mi povedal,ze to mam odniest najneskor do 30.juna. naopak uctovnicka mi hovori,ze to mam odniest do 3 mesiacov od uskutocnenia valneho zhromazdenia...mam v tom hokej...a neviem poriadne ani co mam odniest a kam..myslim,ze bola rec o uctovnej uzavierke...
dakujem.
Usporiadat
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Správna je odpoveď B, účtovníčka má pravdu, ale len čiastočne, po VZ do 30 dní, teda včera, ak sa totiž VZ ešte nekonalo, aj tak treba do 30.7. odovzdať a vyznačiť, že závierka ešte nebola schválená.

No netreba hazardovať, poznám firmu, ktorú kvôli zanedbaniu tejto povinnosti bez vyzvania a bez akéhokoľvek upozornenia vymazali z OR.
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

Rozalka Pozri príspevok
Správna je odpoveď B, účtovníčka má pravdu, ale len čiastočne, po VZ do 30 dní, teda včera, ak sa totiž VZ ešte nekonalo, aj tak treba do 30.7. odovzdať a vyznačiť, že závierka ešte nebola schválená.

No netreba hazardovať, poznám firmu, ktorú kvôli zanedbaniu tejto povinnosti bez vyzvania a bez akéhokoľvek upozornenia vymazali z OR.
Rozalka, prečo do 30.7.? Mne to vychádza do 30.10. podľa OZ:
§ 40
ods. 1 - predložiť do 30.6.
ods.2 - schváliť do 3 mesiacov od predloženia - do 30.9.
ak neschváli - uložiť do 30 dní od márneho uplynutia 3mes.doby - 30.10.

Alebo sa mýlim?

Tak som to predostrela aj 1 klientovi, VZ sa koná niekedy v týchto dňoch.
0 0
Nathan Nathan

Nathan je offline (nepripojený) Nathan

aby som bol konkretny...danove priznanie za rok 2007 za s.r.o bolo odovzdane 31.03.2008...valne zhromazdenie,kde sa prejednaval HV sa este nekonalo...
0 0
Nathan Nathan

Nathan je offline (nepripojený) Nathan

a jedina institucia,kam som bol odniest danove priznanie bol danovy urad...
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Petra29 Pozri príspevok
Rozalka, prečo do 30.7.? Mne to vychádza do 30.10. podľa OZ:
§ 40
ods. 1 - predložiť do 30.6.
ods.2 - schváliť do 3 mesiacov od predloženia - do 30.9.
ak neschváli - uložiť do 30 dní od márneho uplynutia 3mes.doby - 30.10.

Alebo sa mýlim?

Tak som to predostrela aj 1 klientovi, VZ sa koná niekedy v týchto dňoch.
Máš ty pravdu, Petra, ja som si tentokrát neoverovala, verila som našej právničke. Ona preskočila 3 mesiace. Zas sa potvrdilo známe: dôveruj, ale preveruj. Tu už nikto nič negarantuje???
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

DP, účtovnú závierku, poznámky za s.r.o. treba odniesť na okresný súd-obchodný register. Tak ako píše Rozalka netreba s tým hazardovať. Opravte má, ak sa mýlim.
0 0
Nathan Nathan

Nathan je offline (nepripojený) Nathan

Rozalka Pozri príspevok
Máš ty pravdu, Petra, ja som si tentokrát neoverovala, verila som našej právničke. Ona preskočila 3 mesiace. Zas sa potvrdilo známe: dôveruj, ale preveruj. Tu už nikto nič negarantuje???
prosim vas...teraz v tom mam hokej...ak sa neuskutocnilo VZ...aj tak som mal odniest DP na obchodny register do 30.06.?(viem,ze odniest musim) po prestudovani zakonnika z toho neviem aj tak vyjst...
v pripade neuskutocneho VZ vie mi niekto dat link na "poznamky" resp ako mam formulovat pre OR ze uctovna uzavierka nebola schvalena...v skratke...chcem odniest cim skor neschvalenu uctovnu uzavierku...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Nathan Pozri príspevok
prosim vas...teraz v tom mam hokej...ak sa neuskutocnilo VZ...aj tak som mal odniest DP na obchodny register do 30.06.?(viem,ze odniest musim) po prestudovani zakonnika z toho neviem aj tak vyjst...
v pripade neuskutocneho VZ vie mi niekto dat link na "poznamky" resp ako mam formulovat pre OR ze uctovna uzavierka nebola schvalena...v skratke...chcem odniest cim skor neschvalenu uctovnu uzavierku...
DP na OR nepatrí.
RUZ = Suvaha, VZaS a Poznámky.
neschválená je taká, ako bola odovzdaná na DU - nemá vyplnený dátum schválenia vľavo dole!!
Kedže VZ nebolo zvolané, RUZ je neschválená, odnes to na OR, Zbierka listín tak ako to máš.
0 0
Nathan Nathan

Nathan je offline (nepripojený) Nathan

KEJKA Pozri príspevok
DP na OR nepatrí.
RUZ = Suvaha, VZaS a Poznámky.
neschválená je taká, ako bola odovzdaná na DU - nemá vyplnený dátum schválenia vľavo dole!!
Kedže VZ nebolo zvolané, RUZ je neschválená, odnes to na OR, Zbierka listín tak ako to máš.
dakujem
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Nathan, ďakujem pekne za bodík. Krásny slniečkový víkend prajem.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

KEJKA Pozri príspevok
DP na OR nepatrí.
RUZ = Suvaha, VZaS a Poznámky.
neschválená je taká, ako bola odovzdaná na DU - nemá vyplnený dátum schválenia vľavo dole!!
Kedže VZ nebolo zvolané, RUZ je neschválená, odnes to na OR, Zbierka listín tak ako to máš.
A ešte treba v zmysle Zákona o obchodnom registri § 9 ods. 6 priložiť aj vyhlásenie konateľa o tom, že predkladané listiny príslušný orgán neschválil.
Vzor je tu, len treba napísať, že neboli schválené (tam je o schválenej závierke).
http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=728
0 0
misa misa

misa je offline (nepripojený) misa

Prosím Vás a čo v prípade ak som poslala na OR všetky tieto doklady (neschválené) hneď v ten deň ako bolo podané daň.priznanie, teda 31.3.2008, bez nejakého sprievodného listu. Mám tam ešte niečo dokladať? Závierka už bola schválená bez zmien.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
bea Pozri príspevok
A ešte treba v zmysle Zákona o obchodnom registri § 9 ods. 6 priložiť aj vyhlásenie konateľa o tom, že predkladané listiny príslušný orgán neschválil.
Vzor je tu, len treba napísať, že neboli schválené (tam je o schválenej závierke).
http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=728
nenašla som v citovanom zákone povinnosť predkladať aj vyhlásenie....
môžeš odcitovať príslušné znenie?
Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Rozalka Pozri príspevok
Tu už nikto nič negarantuje???
toto mi pripomína slová jednej, vo vani si lebediacej ,herečky z reklamy
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
KEJKA Pozri príspevok
nenašla som v citovanom zákone povinnosť predkladať aj vyhlásenie....
môžeš odcitovať príslušné znenie?
Ďakujem.
§ 9 ods. 6 Zákona č. 530/2003 Z.z. o Obchodnom registri sa mení Zákonom 657/07 takto:


„(6)Pri predkladaní listín uvedených podľa § 3 ods. 1 písm. g) je zapísaná fyzická osoba alebo fyzická osoba oprávnená konať v mene zapísanej právnickej osoby, povinná spolu s listinami
predložiť písomné vyhlásenie či predkladané listiny príslušný orgán schválil alebo neschválil„

§ 3, ods. 1 písm. g)

g) riadna individuálna účtovná závierka a mimoriadna individuálna účtovná závierka, konsolidovaná účtovná závierka a priebežná účtovná závierka zapísanej osoby, ak to ukladá osobitný zákon, aj výročná správa a audítorská správa zapísanej osoby, ktorá obsahuje meno, priezvisko a bydlisko zapísanej osoby, alebo obchodné meno, sídlo a identifikačné číslo právnickej osoby audítora, ako aj evidenčné číslo zápisu overujúceho audítora v zozname audítorov; účtovná závierka môže byť uložená ako súčasť výročnej správy.

A platí to už od 1.1.2008 – teda aj za závierku 2007.
0 0
ErikaDP ErikaDP

ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

DO KEDY SA MUSÍ USKUTOČNIŤ valné zhromaždenie ?
Ako chápete povinnosť uskutočniť valné zhromaždenie do určitého termínu za účelom schválenia účtovnej závierky?
Neviem či si správne vysvetľujem termín, do kedy a takéto VZ musí uskutočniť:
Obchodný zákonník § 40 stanovuje, termín 6 mesiacov , ktorý je stanovený pre konateľov, ktorí sú povinní predložiť závierku na schválenie valnému zhromaždeniu.
Ďalej § 128 stanovuje :Ak zákon, spoločenská zmluva, prípadne stanovy neustanovujú kratšiu lehotu, zvolávajú valné zhromaždenia konatelia najmenej raz za rok.

Z uvedeného mi vyplýva, že nikde v zákone nie je stanovené, že by sa valne zhromaždenie muselo konať do 30.6. Ale stanovené je že konatelia do 30.6. musia predložiť uzávierku valnému, toto chápem tak, že do 30.6. konatelia musia dať dokopy uzávierku a poslať pozvánky na valné spoločníkom, t.j. valné sa za týmto účelom môže konať aj po 30.6., len konatelia to musia mať pripravené , odoslané spoločníkom.

T.j. rozlišujem medzi pojmom: predložiť na schválenie valnému (to je do 30.6) ... a pojmom uskutočniť valné zhromaždenie ( termín do 31.12. , lebo valné sa musí konať min.1x ročne)

t,j, napr.do 30.6.2008 konatelia odoslali pozvánku spoločníkom na valné spolu s podkladmi – uzavierka na schválenie, s tým, že valné sa bude konať napr. 15.8.2008, a ak valné schváli uzavierku tak do 30 dní ( t.j. do 15.9.2008) sa to musí uložiť. Resp. ak sa neschváli, tak tiež sa uloží – viď postup v predchádzajúcich príspevkoch.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
ANNAP prekoročil kvótu na súkromné správy a nemôže naďalej príjmať správy až kým si presunom, alebo vymazaním nevytvorí priestor.
ANNAP, ďakujem za ocenenie touto cestou.
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
dobry den, precitala som si skoro vsetko, co sa tyka zasielania listin do OR, ale potrebovala by som sa uistit, ci som to pochopila spravne. Jedna sa o s.r.o. s dvoma konatelmi, ktory mozu konat samostatne. neviem, ci to je dolezite, ale momentalne oni dvaja uz od minuleho decembra medzi sebou nekomunikuju a jeden z nich vobec nejavi zaujem na chode firmy, takze tu mi vznika problem, aby mi schvalili uzavierku.
Ako som sa docitala tak vykazy treba poslat aj ked neschvalene do 30,6,09? Prilozim tam vyhlasenie ze uzavierka nebola schvalena. staci, ak to podpise len jeden konatel?
a potom si mozem pockat, kedy sa oni dvaja rozhodnu, ze zacnu spolu komunikovat a podpisu mi schvalenie rocnej uzavierky a potom poslem na OR tu schvalenu? Dokedy najneskor musia schvalit uzavierku, teda musi byt valne zhromazdenie? staci do konca roka?
budem vam vdacna za kazdu radu. Dakujem
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

janka.mo Pozri príspevok
dobry den, precitala som si skoro vsetko, co sa tyka zasielania listin do OR, ale potrebovala by som sa uistit, ci som to pochopila spravne. Jedna sa o s.r.o. s dvoma konatelmi, ktory mozu konat samostatne. neviem, ci to je dolezite, ale momentalne oni dvaja uz od minuleho decembra medzi sebou nekomunikuju a jeden z nich vobec nejavi zaujem na chode firmy, takze tu mi vznika problem, aby mi schvalili uzavierku.
Ako som sa docitala tak vykazy treba poslat aj ked neschvalene do 30,6,09? Prilozim tam vyhlasenie ze uzavierka nebola schvalena. staci, ak to podpise len jeden konatel?
a potom si mozem pockat, kedy sa oni dvaja rozhodnu, ze zacnu spolu komunikovat a podpisu mi schvalenie rocnej uzavierky a potom poslem na OR tu schvalenu? Dokedy najneskor musia schvalit uzavierku, teda musi byt valne zhromazdenie? staci do konca roka?
budem vam vdacna za kazdu radu. Dakujem
- To, že konatelia spolu nekomunikujú nie je dôležité. Ak sú to "len" konatelia, majú svoje povinnosti a tie si majú splniť, t.j. pripraviť podklady pre Valné zhromaždenie na schválenie ÚZ, a to v súlade so Stanovami spoločnosti a v s úlade s Obch. z.
- Že konatelia spolu nekomunikujú je dôležité iba v tom prípade, ak sú súčasne aj spoločníkmi, t.j. mali by pripraviť, zvolať a zúčastniť sa Val. zhrom. a ÚZ schváliť alebo neschváliť...
- Nie je známe, či sú spoločníkmi, ďalej či ak sú spoločníkmi, tak s akým pomerom hlasov a pod.
- Nie je vecou účtovníka, aby ÚZ predkladal príslušnému súdu do zbierky listín, je to povinnosť štatutárov spoločnosti........účtovník to má pripraviť, ak mu to ukladájú jeho povinnosti a je na to oprávnenou osobou vyzvaní.účtovník to nepodpisuje, nepredkladá svojvoľne.
- Ak ti na tom teda záleží, tak ich oboch upozorni, či už ústne alebo písomne na termíny (aby si mala čierne na bielom, že ty si urobila, čo bolo v tvojich kompetenciách a nevytkli ti, keď sa "udobria", že si im to mohla povedať a prípadnú pokutu ti zosobnia) , to je všetko, čo podľa mňa môžeš urobiť.... Nepreberaj na seba zodpovednosť, toto je ich parketa...
0 0
janka.mo janka.mo

janka.mo je offline (nepripojený) janka.mo

som zacinajuca uctovnicka, momentalne na materskej dovolenke ...viac
atka4 Pozri príspevok
- To, že konatelia spolu nekomunikujú nie je dôležité. Ak sú to "len" konatelia, majú svoje povinnosti a tie si majú splniť, t.j. pripraviť podklady pre Valné zhromaždenie na schválenie ÚZ, a to v súlade so Stanovami spoločnosti a v s úlade s Obch. z.
- Že konatelia spolu nekomunikujú je dôležité iba v tom prípade, ak sú súčasne aj spoločníkmi, t.j. mali by pripraviť, zvolať a zúčastniť sa Val. zhrom. a ÚZ schváliť alebo neschváliť...
- Nie je známe, či sú spoločníkmi, ďalej či ak sú spoločníkmi, tak s akým pomerom hlasov a pod.
- Nie je vecou účtovníka, aby ÚZ predkladal príslušnému súdu do zbierky listín, je to povinnosť štatutárov spoločnosti........účtovník to má pripraviť, ak mu to ukladájú jeho povinnosti a je na to oprávnenou osobou vyzvaní.účtovník to nepodpisuje, nepredkladá svojvoľne.
- Ak ti na tom teda záleží, tak ich oboch upozorni, či už ústne alebo písomne na termíny (aby si mala čierne na bielom, že ty si urobila, čo bolo v tvojich kompetenciách a nevytkli ti, keď sa "udobria", že si im to mohla povedať a prípadnú pokutu ti zosobnia) , to je všetko, čo podľa mňa môžeš urobiť.... Nepreberaj na seba zodpovednosť, toto je ich parketa...
som zabudla napisat, ze su aj spolocnikmi s pomerom 50:50. Mna len teda zaujima, ake su vlastne tie terminy, aby som ich upozornila. pretoze naozaj neviem, ci to mozme zatial spravit tak, ze to posleme bez schvalenia a dokedy to potom mozu schvalit. toto zistujem vlastne na podnet jedneho z nich. on by to najradsej spravil vsetko teraz, teda aj schvalenie, ale momentalne sa neda, tak preto vas prosim o radu.....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať